משה סייטס

משה סייטס

מפתח אתרי אינטרנט

מומחה וורדפרס, ווקומרס, אלמנטור, ותוספים.
מפתח HTML CSS

השירותים שלנו

טופס הזמנת שירות
ויצירת קשר

פרופיל

קטגוריות פעילות בפורום

כלים שימושיים

תגיות מורחבות

Notifications

 1. פורום זה מהוה תמיכה טכנית, אך יש בו רשות לכל אחד לשאול ולהשיב בו.
 2. פורום זה אינו משמש תמיכה ללקוחות החברה בלבד אלא לכל אחד.
 3. המערכת שומרת הזכות לא לאשר תגובות לפי ראות עיניה.
 4. איננו מתחייבים לתמוך בבאגים שנמצאו בתוספים לתקנם (גם לא בתשלום), מכיון שאנו מוגבלים ביכולותינו, אך אנו כן ממליצים לשלוח דיווח באג למפתח שיצר את התוסף, בדף או באתר שמשם הורדתם אותו.

  'באג' פירושו שהתוכנה לא מתפקדת כפי איך שהמפתח שלה פרסם שהיא מתפקדת. אך במידה והתוסף אינו עושה מה שרציתם שהוא יעשה, אינו נחשב אצלנו באג.

 5. לכל שאלה יש לפתוח נושא חדש, ואין להמשיך שרשור אחד לנושא אחד, גם אם התעוררה בעיה כתוצאה מהבעיה הקודמת. דבר זה שומר על נראות הפורום, וכן מועיל למשתמשים לחפש אחר כך.
 6. תמיכה טכנית וייעוץ שלא דרך הפורום ניתנת בתשלום. הודעה זו מהוה הסכם מראש על כך.
 7. נשמח לקבל הצעות ייעול, שיפורים, הצעות לפיתוח ועיצוב האתר, ודיווח באגים כאן.
 8. אין לכתוב באתר נושאים השנויים במחלוקת או פרסומות מכל סוג שהוא.
  אין לדון באתר על גורמים צד ג' לטוב ולמוטב.
  הודעות הנכללות בחשש ההגבלות הנ"ל לא יאושרו.

SEO עובד עם אלגוריתמים: כיצד עדכון אלגוריתם משפיע על דירוג האתר שלך

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

Table of Contents

0
(0)

הבנת האלגוריתמים המשמשים מנועי חיפוש, כמו גוגל, יכולה להיות מסתורית. נתחיל מההתחלה:

מהו אלגוריתם למנועי חיפוש?

אלגוריתם הוא תהליך מתמטי המשמש את המחשב לפתרון בעיה או לענות על שאלה. גוגל, שהושקה בשנת 1998, היא מנוע החיפוש המוביל. האלגוריתם של מנועי החיפוש תוכנן לאיתור קבצים באינטרנט.

גוגל משתמשת באלגוריתמים רבים, אך הראשון שבהם נעשה שימוש נקרא PageRank, המודד את החשיבות של כל דפי האינטרנט (PageRank נקרא על שם לארי פייג ', מפתח התוכנה ומייסד גוגל). PageRank מתפקד על ידי ספירת הכמות והאיכות של קישורים לדפי אינטרנט מסוימים כדי לקבוע אומדן של חשיבות האתר, וכך, דירוגו בהשוואה לאתרים אחרים באותו תחום או קטגוריה.

גוגל השתמשה בהנחה שלאתרים החשובים יותר יש יותר קישורים מאתרים אחרים, ולכן היא מדרגת את האתר בדירוג גבוה יותר בדף התוצאות של מנועי החיפוש (SERP). PageRank הוא במקרה האלגוריתם הידוע ביותר שמשמש את גוגל. ענף שלם של שירותים עסקיים כדי לנצל את PageRank נקרא כיום אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO).

האלגוריתמים של גוגל משתנים כ500-600 פעמים בשנה קלנדרית – יותר מפעם אחת בכל יום. השינויים מיושמים כדי להפוך את חוויית החיפוש לרלוונטית יותר עבור המשתמש. רוב השינויים הם מינוריים, ובדרך כלל אינם משנים את דירוג האתר במידה ניכרת.

במשך כמעט שני עשורים גוגל מעדנת את שירות מנועי החיפוש שלהם והופכת מתוחכמת יותר, כאשר האלגוריתמים המסיביים שלהם משפיעים על דירוג אתרי האינטרנט.

מהו עדכון אלגוריתם?

עדכונים עיקריים הופיעו על בסיס קבוע, שמות ולא שם. חברות המספקות שירותי SEO מקדישות את המשאבים שלהן כדי להבין כיצד כל שינוי משפיע על האתרים שהן מנהלות. ההימור גבוה מאוד, במיוחד עבור אתרים העוסקים במסחר אלקטרוני. אם אתר נבנה ומתוחזק בשיטות עבודה מומלצות, תוך התמקדות בתוכן ייחודי וחוויית משתמש קלה לניווט, האתר ידרג היטב. דירוג חזק הופך לדירוג עמודים מעולה שיספק יותר תעבורת אתרים.

כמה מהעדכונים שצוינו לאורך השנים היו: פנדה, פינגווין, יונק דבש, יונה, פוסום, RankBrain, מובילגדון ופיראט. כל עדכון מתייחס להיבט ספציפי באתר, כגון איכות קישור לאתר, חיפוש תוכן סמנטי ואתרים ידידותיים לנייד (או רספונסיבי).

כיצד מתגלים עדכוני אלגוריתמים?

זה מרתק: כמה עדכונים הוכרזו; אחרים מגולגלים באופן סמוי וממומשים במלואם על ידי צפייה בפעילות דירוג הדפים. לפעמים Google מאשרת את העדכונים לאחר השקת העדכון. לאחרונה גוגל שתקה באישור עדכוני האלגוריתם שלהם. תעשיית ה- SEO עוקבת בקפידה אחר המדדים כדי לקבוע איזה היבט בדירוג העמודים מושפע. כאשר הם מבחינים בשינויים גדולים בתוצאות החיפוש, הם מסיקים כי התרחש עדכון אלגוריתם.

מהו עדכון פרד?

ביום רביעי, 8 במרץ, 2017, מומחי התעשייה הבחינו בשינויים משמעותיים תוך שימוש בכלי המעקב של גוגל. שינוי אלגוריתם זה כונה פרד עדכון.

עד שהמומחים יעכלו את משמעות דירוג העמודים, אופי העדכון הוא ספקולטיבי. עדכון פרד מראה סימנים מוקדמים של קשר עם האיכות – ולא התוכן – של הקישורים. גארי אילייז, אנליסט מגמות מנהל האתר בגוגל, צייץ תמונה של פרד הדג הצבעוני ב -7 במרץ: "DYK עבור כל תוצאת חיפוש יתכנו כמה מועמדים לתואר וזו שלדעתו מתאימה ביותר לשאילתה מוצגת למשתמשים". .

מכיוון שקיימת הערכה לבחירת תוצאת השאילתה הטובה ביותר, התבוננות בדפים המדורגים טוב יותר מאשר האתר שלך עשויה לחשוף הזדמנויות לשיפור תוכן ללא כפילות. תוכן ואיכות ייחודיים המקשרים לאתר שלך וממנו יסייעו בשיפור דירוג הדפים. עדכון האלגוריתם המסיבי האחרון עד כה הוא Google Penguin 4.0 (שלב 1 ושלב 2). עדכון זה מסיר במידה רבה את העונש על קישורים רעים באתרים, ובתורו מעריך את הקישורים הגרועים, שעדיין משפיעים לרעה על הדירוגים, אך לא במידה כזו שהאתרים נענשים.

פינגווין היה משמעותי בכך שהוא פנה לאתרים באיכות נמוכה שהכילו תוכן 'ספאם'. החשש העיקרי שלהם היה מסימון אתרים שיפגעו במחשבי המשתמשים או בטלפונים הסלולריים.

פינגווין גוגל 4.0

עדכון גוגל פינגווין היה בפיתוח, בבדיקה, במשך שנתיים לפני שפורסם. העדכון הושק למעשה ב- 27 בספטמבר 2016. עדכון זה היה יוצא דופן מכיוון שהוא היה רב-גוני, ונדרש לא מעט זמן להשתחרר מרוב עדכוני האלגוריתם האחרים.

השלב השני שוחרר ב- 6 באוקטובר 2016. לאחר השקת שלב שני זה, "טמפרטורת" האלגוריתם ירדה וחזרה יחסית למצב נורמלי. מוז מדווח על מזג האוויר ביום שמראה את הטמפרטורה או הטלטלה של האלגוריתם של גוגל. כשגוגל עושה שינוי, לעיתים קרובות יש טלטול של דירוג הדפים. השבוע הטמפרטורה של מוז היא 94 מעלות; זה מראה את ההשפעה האפשרית של עדכון פרד.

הכרת האופי המורכב של הערכת נכונות האתר, הבנת העדכונים הללו והכרה כיצד האלגוריתמים משפיעים על אתר ודירוגו הם עבודת חברות המספקות שירותי SEO. אתה יכול לבחור לבצע את העבודה הזו בבית, אך לעתים קרובות שכירת חברה חיצונית שתטפל בקידום אתרים היא כסף רב.

פורסם על ידי Lynn Pechinski
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכונים נוספים:

שאל את השאלות שיש לך בוורדפרס, וקבל את המידע שאתה צריך!

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?