משה סייטס

משה סייטס

מפתח אתרי אינטרנט

מומחה וורדפרס, ווקומרס, אלמנטור, ותוספים.
מפתח HTML CSS

השירותים שלנו

טופס הזמנת שירות
ויצירת קשר

פרופיל

קטגוריות פעילות בפורום

כלים שימושיים

תגיות מורחבות

Notifications

 1. פורום זה מהוה תמיכה טכנית, אך יש בו רשות לכל אחד לשאול ולהשיב בו.
 2. פורום זה אינו משמש תמיכה ללקוחות החברה בלבד אלא לכל אחד.
 3. המערכת שומרת הזכות לא לאשר תגובות לפי ראות עיניה.
 4. איננו מתחייבים לתמוך בבאגים שנמצאו בתוספים לתקנם (גם לא בתשלום), מכיון שאנו מוגבלים ביכולותינו, אך אנו כן ממליצים לשלוח דיווח באג למפתח שיצר את התוסף, בדף או באתר שמשם הורדתם אותו.

  'באג' פירושו שהתוכנה לא מתפקדת כפי איך שהמפתח שלה פרסם שהיא מתפקדת. אך במידה והתוסף אינו עושה מה שרציתם שהוא יעשה, אינו נחשב אצלנו באג.

 5. לכל שאלה יש לפתוח נושא חדש, ואין להמשיך שרשור אחד לנושא אחד, גם אם התעוררה בעיה כתוצאה מהבעיה הקודמת. דבר זה שומר על נראות הפורום, וכן מועיל למשתמשים לחפש אחר כך.
 6. תמיכה טכנית וייעוץ שלא דרך הפורום ניתנת בתשלום. הודעה זו מהוה הסכם מראש על כך.
 7. נשמח לקבל הצעות ייעול, שיפורים, הצעות לפיתוח ועיצוב האתר, ודיווח באגים כאן.
 8. אין לכתוב באתר נושאים השנויים במחלוקת או פרסומות מכל סוג שהוא.
  אין לדון באתר על גורמים צד ג' לטוב ולמוטב.
  הודעות הנכללות בחשש ההגבלות הנ"ל לא יאושרו.

Captchas נחשב מזיק – מדוע Captchas הם רעים ואיך אתה יכול לעשות טוב יותר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

Table of Contents

0
(0)

מה זה קפטצ'ה?

אם אי פעם הצטרפת לאתר גדול, אז ראית captcha. טוויטר משתמש בו, פייסבוק משתמש בו, וורדפרס משתמש בו. Captchas הם מבחן קטן שעליך להשלים על מנת להוכיח שאתה אנושי. בדרך כלל, הבדיקה כוללת התבוננות בטקסט כלשהו והקלדת הטקסט בתיבה קרובה.

מה נועדו לעשות הקפטצ'ות?

התשובה הפשוטה היא שמור על אתר האינטרנט שלך ללא ספאם. זו המטרה של קפטצ'ה. באופן כללי יותר, היא שואפת להפסיק דואר זבל אוטומטי, על ידי הנחה שכל משתמש באתר הוא רובוט עד שהם יוכיחו אחרת.

למה Captchas רעים

על פני השטח, captchas נראה קל לשימוש אינטראקציה עם. ובכן, הם נראים ככה רק לאנשים שיש להם ראייה מושלמת ונפש אלסטית. אם יש לך תכונות אלה, מזל טוב. אם לא, הנה איך captchas יהיה קשה לך ולמשתמשים שלך:

 • קשה לקרוא אותיות מעוותות. שלב את זה עם שביתה, ויש לך רעיון רע.
 • משתמשים אינם יכולים להבדיל בין 0 ל- o; ואני, אני ו- 1, בגופנים מסוימים.
 • אנשים עיוורים לא יכולים להשתמש בהם. אפילו אנשים עיוורי צבעים מתקשים להשתמש במישומי קפצ'ה.

והכי גרוע, אפילו אנשים עם סופר ראייה ומודעות מרחבית מבריקה מוצאים את הקאפטות פשוטות מְעַצבֵּן. זה מוריד את המשתמשים, מה שמוריד את ההכנסות.

איך אתה יכול לעשות Captchas טוב יותר?

הדרך הטובה ביותר לעשות קפצ'ות טוב יותר היא להפוך את הרעיון לראש. במקום לבקש מכל משתמש להוכיח שהוא אנושי, אתה יכול להערים על כל רובוט שיגיד לך שהוא מכונת זבל אוטומטית. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא להניח כמה מלכודות.

מלכודות ולמה הם עובדים

על מנת להסביר מהי מלכודת וכיצד היא תמנע מהאתר שלך להתמלא בדואר זבל, ראשית עליך לדעת כיצד פועל ספאם בוט. אם אתה לא יודע מול מה אתה עומד, לעולם לא תנצח את זה.

שני סוגי הרובוטים

ישנם שני סוגים של בוטים זבל. הסוג הראשון הוא רובוט חוזר. סוג זה של ספאם-בוט רשומות צורה מילולית, ואז הודעות את הטופס עם השדות שמולאו במועד מאוחר יותר. זה כמו גרסת דואר זבל של TiVo. בדרך כלל, הבוט יעשה זאת שוב ושוב, וישחק באופן מילולי את ההקלטה שביצע בטופס.

הסוג השני של ספאם-בוט הוא מילוי הטפסים. מילוי טפסים סורק את האינטרנט, מצא טופס, הכנס את דואר הזבל והגיש. חלק מממלאי הטפסים הם מטומטמים, ויכניסו את אותו המידע לכל מקום. אחרים מזהים שמות שדות נפוצים כמו שם משתמש, דוא"ל. רובוט כזה ימקם את הספאם באזור טקסט, מכיוון שלרוב זה תוכן המשתמשים שלכם מופיע בכל פוסט.

מלכודות למילוי טפסים

הדרך הפשוטה ביותר ללכוד רובוט למילוי טפסים היא ליצור שדה שאדם לא יעשה (באופן אידיאלי צְבִיעוּתאתה יכול לעשות זאת על ידי אזהרה למשתמשים שלא למלא שדה מסוים, אבל זה רע כמו לבקש ממשתמשים להשלים captcha. הרבה יותר טוב זה להעלים את המלכודת שלך. רובוט למילוי טפסים לא לִרְאוֹת את הטופס, הוא קורא אותו ומנתח אותו. אתה יכול ליצור שדה שאינו נראה לבני אדם, אך אותו נותח על ידי הרובוט. ניתן להסתיר שדה באמצעות CSS, או על ידי שינוי סגנון השדה ישירות באמצעות JavaScript. כל עוד הוגדרה נראות השדה בנפרד מהטופס, הרובוט ימלא תמיד את השדה, והמשתמשים שלך אפילו לא יידעו על קיומו.

לתפוס חזרות

בעזרת רובוטים חוזרים עליך לנצל את העובדה כי הטפסים נאספים פעם אחת לפני הזמן. הטפסים נאספים ואז, כעבור זמן מה, הם משוחזרים מחדש. אתה יכול להקליט מתי הופק טופס על ידי הכללת חותמת תאריך ושעה עם כל הטופס שהוגש. על ידי השוואת תאריך ושעה זה עם התאריך והשעה הנוכחיים, האתר שלך יכול להסיק אם עבר זמן בלתי סביר בין יצירת הטופס לבין הגשת הטופס.

כאשר הרובוטים נהיים חכמים יותר

הבעיה הברורה עם הוספת חותמת זמן לטופס שלך היא שברגע שהוא ידוע ככלי להפסקת דואר זבל, האנשים שמתכנתים רובוטים לשידור חוזר ייצרו חותמות זמן טובות ברגע שהטופס יופעל מחדש. הדרך לעקוף זאת היא קידוד חותמת הזמן באמצעות מפתח סודי. הנתונים מפוענחים כאשר הטופס נשלח ואז מוערך. אין זה סביר מאוד שרובוט שידור חוזר יצליח לנחש גם את המפתח הסודי שלך וגם את אלגוריתם הקידוד שלך, ויספק לך אבטחה מפני דואר זבל, לא משנה עד כמה הרובוט יהיה חכם.

פורסם על ידי Bryce Miller
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכונים נוספים:

שאל את השאלות שיש לך בוורדפרס, וקבל את המידע שאתה צריך!

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?