משה סייטס

משה סייטס

מפתח אתרי אינטרנט

מומחה וורדפרס, ווקומרס, אלמנטור, ותוספים.
מפתח HTML CSS

השירותים שלנו

טופס הזמנת שירות
ויצירת קשר

פרופיל

קטגוריות פעילות בפורום

כלים שימושיים

תגיות מורחבות

Notifications

 1. פורום זה מהוה תמיכה טכנית, אך יש בו רשות לכל אחד לשאול ולהשיב בו.
 2. פורום זה אינו משמש תמיכה ללקוחות החברה בלבד אלא לכל אחד.
 3. המערכת שומרת הזכות לא לאשר תגובות לפי ראות עיניה.
 4. איננו מתחייבים לתמוך בבאגים שנמצאו בתוספים לתקנם (גם לא בתשלום), מכיון שאנו מוגבלים ביכולותינו, אך אנו כן ממליצים לשלוח דיווח באג למפתח שיצר את התוסף, בדף או באתר שמשם הורדתם אותו.

  'באג' פירושו שהתוכנה לא מתפקדת כפי איך שהמפתח שלה פרסם שהיא מתפקדת. אך במידה והתוסף אינו עושה מה שרציתם שהוא יעשה, אינו נחשב אצלנו באג.

 5. לכל שאלה יש לפתוח נושא חדש, ואין להמשיך שרשור אחד לנושא אחד, גם אם התעוררה בעיה כתוצאה מהבעיה הקודמת. דבר זה שומר על נראות הפורום, וכן מועיל למשתמשים לחפש אחר כך.
 6. תמיכה טכנית וייעוץ שלא דרך הפורום ניתנת בתשלום. הודעה זו מהוה הסכם מראש על כך.
 7. נשמח לקבל הצעות ייעול, שיפורים, הצעות לפיתוח ועיצוב האתר, ודיווח באגים כאן.
 8. אין לכתוב באתר נושאים השנויים במחלוקת או פרסומות מכל סוג שהוא.
  אין לדון באתר על גורמים צד ג' לטוב ולמוטב.
  הודעות הנכללות בחשש ההגבלות הנ"ל לא יאושרו.

AngularJS לפיתוח אתרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

Table of Contents

0
(0)

כיום צרכנים ניגשים לאתרים ויישומי רשת במגוון רחב של מכשירים, מערכות הפעלה ודפדפנים. לפיכך, מפתחים צריכים להתמקד בהרחבה בממשק המשתמש של האתר (UI) כדי להקל על הגישה, השימוש והניווט. כשפת תכנות חזקה בצד הלקוח, JavaScript מסייע למפתחים לבנות ממשקי משתמש עשירים (UI). המפתחים יכולים להאיץ עוד יותר את עיצוב ממשק המשתמש באינטרנט באמצעות מספר מסגרות JavaScript חזיתיות. AngularJS היא מסגרת JavaScript חזיתית בשימוש נרחב שפותחה ומתוחזקת על ידי גוגל.

כמו מסגרות JavaScript אחרות בעלות קוד פתוח, AngularJS גם מסייע למפתחים לצמצם את עלות פיתוח יישומי האינטרנט הכוללת. אך הוא מאיץ את פיתוח יישומי האינטרנט המותאמים אישית בכך שהוא מאפשר למתכנתים לבטא רכיבים שונים ביישום אינטרנט על ידי הרחבת תחביר ה- HTML. כמו כן, AngularJS מעדכן את ממשק המשתמש של יישום האינטרנט בכל פעם שה- backend משתנה על ידי תמיכה בכריכת נתונים דו-כיוונית. היזמים יכולים להרחיב עוד יותר את AngularJS על ידי שילובו בספריות JavaScript שונות. ישנן גם מספר סיבות מדוע מפתחי אתרים רבים מעדיפים את AngularJS על פני מסגרות JavaScript חזיתיות אחרות.

מדוע רוב מפתחי האינטרנט מעדיפים את AngularJS על פני מסגרות JavaScript חזיתיות אחרות?

מרחיב תחביר HTML

בנוסף לכתיבה ב- JavaScript, AngularJS מופץ גם כקובץ JavaScript. ניתן להטמיע אותו בדף אינטרנט ישירות דרך תג הסקריפט. כמו כן, הוא מאפשר למפתחים לבטא רכיבים שונים ביישום אינטרנט על ידי הרחבת HTML עם שלוש הוראות ng – ng-app, ng-model ו- ng-bind. מפתחי האינטרנט יכולים אפילו להשתמש בביטויי AngularJS כדי לאגד נתוני AngularJS ל- HTML מבלי לכתוב קוד נוסף.

מיישם דפוס MVC באופן שונה

בקרי מודל-תצוגה מאפשרים למפתחים לפשט פיתוח של יישומי אינטרנט גדולים על ידי שמירה על הפרדת ממשק המשתמש והלוגיקה העסקית שלהם. אבל AngularJS מיישם דפוס MVC בצורה מובחנת. צוות AngularJS מכנה את היישום המובהק של דפוס MVC כמודל-תצוגה-מה שלא יהיה. הארכיטקטורה של תצוגת המודל, אשר תהיה, מקלה על מתכנתים לשפר את הביצועים והתחזוקה של יישומי רשת מורכבים.

תומך בכריכת נתונים דו כיוונית

בנוסף ליישום אדריכלות MVC באופן שונה, AngularJS תומך גם בכריכת נתונים דו כיוונית. התכונה עוזרת למפתחים לסנכרן את הנתונים בין רכיבי המודל והצפייה מבלי להתאמץ במיוחד. AngularJS מעדכן אוטומטית את חזית היישום המקוון בכל פעם שמשנהו האחורי משתנה. מאחר ש- AngularJS מסנכרן את המודל והתצוגה באופן אוטומטי, המפתחים אינם נדרשים ליישם מניפולציה של DOM.

משפר את תקשורת השרתים

AngularJS מפחית את עומס שרת האינטרנט באופן משמעותי על ידי תמיכה במטמון. במקביל, השירותים המובנים הניתנים על ידי AngularJS עוזרים למפתחים לשפר את תקשורת השרת-לקוח. השירותים מקלים עוד יותר על מפתחי אתרים לעבוד עם מערכות ופתרונות backend שונים. כמו כן, היזמים יכולים לנצל את השירותים המובנים בכדי לגרום לנתונים לחזור בצורה אסינכרונית מבלי לכתוב קוד מורכב.

מיישמת אימות טפסים בצד הלקוח

מפתחי האינטרנט יכולים ליצור מגוון צורות על ידי שילוב HTML, CSS ו- AngularJS. עוד מסייע AngularJS למפתחים ליישם אימות טפסים בצד הלקוח. הוא עוקב אחר מצב הטופס וכן על שדות טקסט בודדים. זה אפילו מודיע למשתמשים על המצב הנוכחי של טופס או שדות קלט. היזמים יכולים לאמת בקלות את קלט הטופס באמצעות תכונות HTML5 סטנדרטיות. AngularJS אפילו מאפשר להם לכתוב ולהשתמש בפונקציות אימות מותאמות אישית.

שומר על קיום קוד וניתן לבדיקה

AngularJS מסייע למפתחים לכתוב קוד קריא ומתוחזק על ידי הרחבת תחביר ה- HTML. בנוסף להרחבת תגי HTML קיימים, היזמים יכולים להשתמש בהנחיה ליצירת תחביר HTML מותאם אישית. יחד עם זאת, המסגרת שומרת על בדיקת הקוד על ידי מתן אפשרות למתכנתים להשתמש באובייקטים של תוכנית JavaScript. הדגמים ב- AngularJS מעוצבים גם כאובייקטים רגילים של JavaScript. לפיכך, היזמים יכולים להשתמש במסגרת לכתיבת קוד נקי, קריא, ניתן לתחזוקה ובדיקה.

מספק תת-מערכת הזרקת תלות מובנית

לעתים קרובות מפתחי אתרים חזיתיים משתמשים בכלי הזרקת תלות כדי להזרים תלות לאובייקט בצורה המתאימה ביותר ולגרום לאובייקטים להחליף תלות בצורה חלקה. AngularJS מפשט את הזרקת התלות על ידי מתן תת מערכת הזרקת תלות מובנית. תת-מערכת הזרקת התלות מקלה על מפתחים להחליף רכיבים בודדים מיישום האינטרנט, יחד עם ביצוע בדיקות.

מרכיב של MEAN Stack

מפתחי אתרים רבים מעדיפים להשתמש ב- AngularJS כמרכיב מרכזי של מחסנית MEAN יחד עם מסד הנתונים MangoDB NoSQL, Express.js ו- Node.js. כ- JavaScript מלא בערימה, MEAN מאפשר למתכנתים לכתוב גם קוד בצד הלקוח וגם בצד השרת ב- JavaScript. כאשר יותר ויותר ארגונים בוחרים ביישומים איזומורפיים, מפתחי AngularJS נמצאים בשימוש נרחב כמרכיב של מחסנית MEAN.

מספר מסגרות מבוססות AngularJS

בנוסף לשילוב AngularJS עם מספר ספריות JavaScript נפוצות, למפתחי האינטרנט יש גם אפשרות להשתמש במספר מסגרות מבוססות AngularJS – Suave, PrimeNG, QuantumUI, Semantic UI ו- UI Bootstrap. רכיבי ממשק המשתמש המסופקים על ידי מסגרות מבוססות AngularJS אלה מקלים על מפתחי אתרים לבנות ממשקי משתמש מבוססי אינטרנט מותאמים אישית. כמו כן, מסגרות אלה עוזרות למפתחים ליצור ממשקי משתמש רספונסיביים רספונסיביים וחוצי דפדפנים.

ממשיך להתפתח

כפי שצוין קודם לכן, AngularJS מתוחזקת על ידי גוגל יחד עם קהילת מפתחים. לפיכך, הוא ממשיך להתפתח באופן עקבי כדי לפשט ולזרז את פיתוח יישומי האינטרנט. בנובמבר שוחרר AngularJS 5 עם מספר פיצ'רים חדשים. הגרסה האחרונה של מסגרת JavaScript מפשטת את הפיתוח של יישומי אינטרנט מתקדמים, מסירה קוד מיותר מהיישום באמצעות מייצב בנייה ומספקת HttpClient חדש.

בסך הכל, התכונות המסופקות על ידי AngularJS עוזרות מפתחי אפליקציות אינטרנט לבנות ממשקי משתמש מותאמים אישית באינטרנט תוך זמן קצר. אך על מפתחי האינטרנט לזכור כי ל- AngularJS, כמו למסגרות JavaScript אחרות, יתרונות וחסרונות משלה. עליהם לשלב את AngularJS עם ספריות ומסגרות JavaScript אחרות כדי להאיץ את פיתוח יישומי האינטרנט המותאמים אישית. הם עדיין יכולים להשתמש בגרסה האחרונה של AngularJS כדי להיעזר במכלול של תכונות חדשות ומשופרות.

פורסם על ידי Arun Kumar Biswal
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכונים נוספים:

שאל את השאלות שיש לך בוורדפרס, וקבל את המידע שאתה צריך!

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?