קומפוזיציה תלת ממדית ואפקט פרנל

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

בדרך כלל אפקט הפרנל גורם לריכוך תמונות סביב קצה המשטח המחזיר. אז שמור עותק של הסצנה ואז מחק את כל המרקמים. צרו מרקם חדש אחד ללא ערוצים מופעלים מלבד ערוץ הצבעים. הפוך את ערוץ הצבעים ל -100% לבן והחל אותו על כל אובייקט בסצנה. כעת, מחק את כל מקורות האור וצור נורית נקודה חדשה אחת שמוצבת באותו המיקום של המצלמה שלך.

אם אתה עושה אנימציה של סצנה זו, היית רוצה לקבץ את האור למצלמה אם המצלמה זזה. מקור אור זה לא אמור לכלול נפילה וללא צללים ולהיות בעוצמה מלאה של 100%. העבירו את המעבר הזה וקראו לו "Fresnel.tif". כעת, כדי לשלוט באפקט הפרנל של ההשתקפות, עליכם להחזיק ארבעה קבצים נפרדים מארבעה מעברי עיבוד: Mask Pass, 100% Reflection Pass, 0% Reflection Pass ו- Fresnel Pass.

הלחנה של מעברים אלה יחד יכולה להתבצע בפוטושופ או בכל תוכנית עריכת תמונות המאפשרת שכבות מרובות. עם זאת, זה פשוט מאוד ב- AfterEffects, ואם אתה עושה אנימציות, AfterEffects היא הדרך היחידה ללכת. לפיכך, נבחן את תהליך ההלחנה ב- AfterEffects. בתוך AfterEffects, ייבא את כל ארבעת המעברים לפרויקט (File> Import> Footage Files).

לאחר שכולם מיובאים, צור קומפוזיציה חדשה (קומפוזיציה> קומפוזיציה חדשה). דאג להתאים את גודל הקומפוזיציה כך שתתאים לגודל העיבודים שלך ולגודל הרצוי הסופי. במקרה זה, העיבודים הם בגודל 800 x 600 פיקסלים, ומכיוון שהוא סטילס, האורך לא צריך להיות ארוך ממסגרת אחת. בהרכב ראשון זה, נרצה להתחיל להשפיע על אופן השפעת הפרנל.

גרור את הקובץ 100Reflection.tif מחלון הפרויקט לחלון ההרכב או לחלון פריסת הזמן. ואז עשה את אותו הדבר עם Fresnel.tif. בתחתית חלון פריסת הזמן מופיע כפתור שכותרתו "מתגים / מצבים". לחץ על כפתור זה כדי שתוכל לראות את הפונקציות Mode ו- Track Matte של הרכב זה. שנה את מצב 100Reflection.tif ל"הוסף ", ושנה את הגדרת TrkMat ל" Luma Inverted Matte ".

מה שזה עושה זה להפוך את ה- Fresnel.tif (או את ה- fresnel pass שלנו) למעבר ל- 100% השתקפות. מט Luma הפוך מגדיר פיקסלים אטומים כאשר ערך הבהירות הוא 0%. שים לב בחלון ההרכב שמרכז הכדור עכשיו כהה ו"מונחש מחדש ". כעת עלינו להסוות את השפעות מעבר הפרנל משאר התמונה. לשם כך, צור קומפוזיציה חדשה (קומפוזיציה> קומפוזיציה חדשה) והציב את "Comp 1" מחלון הפרויקט בחלון קומפוזיציה או פריסת זמן.

כעת מקם את MatteMask.tif באותה צורה ולחץ על כפתור המתגים / מצבים. הפעם, שנה את מצב Comp 1 ל"הוסף ", ושנה את ה- TrkMat ל-" Luma Matte ". מה זה עושה הוא להשתמש בקומפוזיציה הראשונה (זו בה עבר פרנל הוחל על המעבר של השתקפות 100%) ולהסוות את הכל, אך איפה הכדור נראה כהגדרתו על ידי מסירת MatteMask.tif. צור קומפוזיציה שלישית (קומפוזיציה> קומפוזיציה חדשה), ובהרכב זה במקום הראשון 0Reflection.tif בחלון קומפוזיציה או פריסת זמן ואז הניח קומפ 2.

זה מציב את הקובץ הטהור עם מרקמים ותאורה לכל האובייקטים בתחתית, ואז מניח את החלק הקטן של הכדור ששונה באמצעות השכבות שעשינו ב Comp 1 ו- Comp 2 מעל לראש. לחץ על כפתור המתגים / מצבים והגדר את המצב עבור Comp 2 ל"הוסף "אתה יכול להמשיך ולחדד את האפקט על ידי החלת אפקט טשטוש על ההשתקפות. תרצה לעשות זאת בתוך Comp 2 ולהחיל את האפקט על Comp 1.

לשם כך בתוך חלון פריסת הזמן, לחץ על השורה Comp 1 (לא הכרטיסייה) ואז עבור אל Effects> Blur & Sharpen> Gaussian Blur. חלון חדש אמור לצוץ באזור העבודה שלך המאפשר לך להתאים את מידת האפקט הזה. התאם את עצמך לטעמך, וודא שאתה לוחץ על הכרטיסייה Comp 3 בחלון פריסת הזמן כדי לבדוק מדי פעם את התוצאות. כאשר אתה אוהב את מה שאתה רואה בתוך Comp 3 הסופי, עבור אל קומפוזיציה> שמור מסגרת בשם> קובץ …. פעולה זו תאפשר לך לשמור את הקובץ כמסמך Photoshop שתוכל מאוחר יותר לשמור כ- jpg, tiff או בכל פורמט שאתה צריך.

אם זו הייתה אנימציה, היית עובר לקומפוזיציה> צור סרט. לאחר ההשפעות ייקח זמן מה לבצע את ההתאמות שביצעת לאורך כל הצילומים שייבאת. אתה עשוי לחשוב, "ובכן, אם בכל זאת אצטרך לעבד ב- AfterEffects, מדוע לא לעבד את זה רק ביישום התלת מימד?" במקרים מסוימים, זו עשויה להיות דרך חכמה יותר ללכת; עם זאת, ברוב המקרים, AfterEffects יעבד מסגרות רבות בדקה ולא מסגרת אחת בדקות רבות כמו שרוב יישומי התלת מימד עושים עם קבצים מורכבים גדולים.

בנוסף, במצבים מסוימים כמו אלה שניתחו כאן, אנו יוצרים אפקטים שלא ניתן להשיג בקלות ביישום התלת מימד, כך ש- AfterEffects (או Photoshop) היא הדרך היחידה לעשות זאת. זהו טיעון נוסף לכך שאף פעם לא נקשרים יותר מדי לתוכנית אחת. השתמש ביישום או בשילוב של יישומים שמבצעים את העבודה כדי ליצור את האפקט הוויזואלי הרצוי.

פורסם על ידי Daniel Kreimer
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?