משה סייטס

משה סייטס

מפתח אתרי אינטרנט

מומחה וורדפרס, ווקומרס, אלמנטור, ותוספים.
מפתח HTML CSS

השירותים שלנו

טופס הזמנת שירות
ויצירת קשר

פרופיל

קטגוריות פעילות בפורום

כלים שימושיים

תגיות מורחבות

Notifications

 1. פורום זה מהוה תמיכה טכנית, אך יש בו רשות לכל אחד לשאול ולהשיב בו.
 2. פורום זה אינו משמש תמיכה ללקוחות החברה בלבד אלא לכל אחד.
 3. המערכת שומרת הזכות לא לאשר תגובות לפי ראות עיניה.
 4. איננו מתחייבים לתמוך בבאגים שנמצאו בתוספים לתקנם (גם לא בתשלום), מכיון שאנו מוגבלים ביכולותינו, אך אנו כן ממליצים לשלוח דיווח באג למפתח שיצר את התוסף, בדף או באתר שמשם הורדתם אותו.

  'באג' פירושו שהתוכנה לא מתפקדת כפי איך שהמפתח שלה פרסם שהיא מתפקדת. אך במידה והתוסף אינו עושה מה שרציתם שהוא יעשה, אינו נחשב אצלנו באג.

 5. לכל שאלה יש לפתוח נושא חדש, ואין להמשיך שרשור אחד לנושא אחד, גם אם התעוררה בעיה כתוצאה מהבעיה הקודמת. דבר זה שומר על נראות הפורום, וכן מועיל למשתמשים לחפש אחר כך.
 6. תמיכה טכנית וייעוץ שלא דרך הפורום ניתנת בתשלום. הודעה זו מהוה הסכם מראש על כך.
 7. נשמח לקבל הצעות ייעול, שיפורים, הצעות לפיתוח ועיצוב האתר, ודיווח באגים כאן.
 8. אין לכתוב באתר נושאים השנויים במחלוקת או פרסומות מכל סוג שהוא.
  אין לדון באתר על גורמים צד ג' לטוב ולמוטב.
  הודעות הנכללות בחשש ההגבלות הנ"ל לא יאושרו.

צעדים לייעול בלוג WordPress גדול

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

Table of Contents

0
(0)

וורדפרס היא אחת ממערכות ניהול התוכן הטובות ביותר (CMS) לבלוגים. והדבר הטוב ביותר בוורדפרס הוא, שהוא קוד חופשי ופתוח, אך חזק. זה התחייב לקהילה הולכת וגדלה המפתחת תוספים ועיצובים. ועל פי ויקיפדיה, וורדפרס חולקת מעל 12% מכלל 1.000.000 האתרים הגדולים ביותר באינטרנט. זה הופך את וורדפרס ללא תחרות בסוג CMS מסוג זה.

אבל כמו חרב פיפיות, וורדפרס כל כך חזק אבל גם פראייר משאבים. המערכת תסבך יותר ויהיו יותר משאבים שייקחו אותה. אם זו רק התקנת WordPress רגילה, זה לא לוקח כל כך הרבה משאבים. אבל אם תוסיף עוד ועוד תוספים ונושאים מסובכים יותר, זה ייקח כל כך הרבה משאבים. אז למה שלא תסיר את כל התוספים אז?

בואו נבוא בשביל מה התוספים של וורדפרס. מטרת התוספים של וורדפרס היא להרחיב את פונקציית הליבה של וורדפרס עם הוספת תכונות נוספות לוורדפרס. מכיוון שתוספי וורדפרס שפותחו על ידי קהילה או מפתח אישי, לא כל תוספי וורדפרס טובים. רובם פרויקטים מתים או נטישת פרויקטים. וזה יעשה בעיות רבות בבלוג הוורדפרס עצמו. ועומס מעבד גבוה הוא אחד מהם.

בלוג וורדפרס עם עומס תנועה נמוך בדרך כלל לא יעשה בעיות עם עומס גבוה במעבד או שימוש בזיכרון גבוה. אבל כשמדובר בבלוג עם תעבורה גבוהה, אתה צריך לחשוב על עומס המעבד ועל השימוש בזיכרון. אחרת הבלוג שלך יואט והכי גרוע חשבונך יושעה. השעיה היא חוויה ממש גרועה, איבדת מבקרים וזה לא טוב עבור קידום אתרים באתר שלך.

עקוב אחר הטיפים שלמטה כדי לייעל את הבלוג שלך עם הרבה תנועה:

1. תוספים
מערכת התוספים של וורדפרס היא אחת התכונות החזקות ביותר מ- WordPress. מפתחים או הקהילה יכולים ליצור בקלות תוספים להרחבת תכונת וורדפרס. מלבד ה- API הקל לשימוש שלו, יש לו גם תיעוד API מלא. ויש הרבה דוגמאות ומאמרים באינטרנט כיצד לפתח תוסף וורדפרס. אבל זו תכונת הקצה הכפול. אפילו הוא חזק, לא כל התוספים טובים. חלקם מתים או מתפסקים, וגרוע מכך זה משאיר חורי אבטחה לבלוג הוורדפרס שלך. אז ההצעה שלי היא, למזער את השימוש בתוספי וורדפרס. השתמש רק במומלצים ביותר (דירוג גבוה והכי הורדה) ובתוספים חיים (לא הופסקו). בדוק תמיד את התוסף באתר הדמה שלך לפני שאתה מעלה לאתר החי שלך. טעות אחת עלולה להביא אסון לאתר שלך. אז בחרו בקפידה.

2. ערכות נושא
מערכת תבניות / ערכות נושא של וורדפרס היא גם אחת התכונות הטובות ביותר של וורדפרס. אתה יכול לשנות נושאים ולהתאים אישית את זה בקלות. ויש הרבה נושאים בחינם או בערכות פרימיום שאתה יכול למצוא. אני מציע לך להשתמש בערכות נושא פשוטות, קלות לקריאה ויפות לבלוג שלך עם הרבה תנועה. מכיוון שאם הנושאים שלך מסובכים, ייקח לשרת שלך יותר משאבים. למשל הזזה של פוסט מוצג, זו תכונה טובה למשתמש. אבל לא לטעינת שרתים. צמצם למינימום את הנושאים שלך (css, image ו- javascript), כך שהוא ייעל את עומס השרת שלך.

3. מיטוב סקריפט
פירוש אופטימיזציה של סקריפטים, מחיקת סקריפט מיותר ושונה כדי למטב את אלגוריתם הסקריפט. סקריפטים כללו php, css, sql ו- javascript. בדוק את זמן ביצוע התסריט שלך, ועשה אופטימיזציה, אופטימיזציה ואופטימיזציה.

4. השתמש במנגנון המטמון
זה אחד הדברים החשובים ביותר שיהיה עליכם לבלוג עם תעבורה גבוהה, מנגנון Caching. יש הרבה תוספי וורדפרס כדי לבצע מטמון. ישנם 4 מנגנוני אחסון במטמון: אחסון במטמון בסיסי נתונים, אחסון במטמון עמודים, שמירת זיכרון ושמירת עצמים. מטמון מסד נתונים ודפים שכדאי שיהיה לך. יש כמה תוספים לעשות זאת, אך אני ממליץ בחום להתקין מטמון db טעון מחדש ומטמון היפר. שני התוספים הללו יהיו הטובים ביותר למנגנון המטמון.

5. מארח תמונות לשרת אחר או השתמש ב- cdn
לארח את התמונות שלך בשרת אחר או להשתמש ב- cdn יכול להיות טוב יותר. תמונות מארח בשרת או cdn אחר יפחיתו את עומס המעבד שלך בשרת. תאר לעצמך אם יש לך תמונות של 1k מאוחסנות בשרת שלך. ואתה צריך לשרת 10,000 מבקרים ביום. זה ייקח את משאבי המעבד שלך, והתוצאה שהאתר שלך יגיב לאט יותר. לצד תמונות, אתה יכול לארח קבצי css ו- javascript גם בשרת או cdn אחר.

6. נתח את התנועה שלך
השתמש וניתח את היישום האנליטי או ניטור התנועה שלך. אני ממליץ על Google Analytics ו- Awstats. Google anayltics לניתוח מקורות התנועה שלך, התנועה היומית ודברים רבים שלך. ומתוך נתונים אלו תוכלו לקבל החלטה היכן עליכם לארח את האתר שלכם, למשל, רוב התעבורה שלכם מגיעה מארה"ב, ואז מארחים את האתר שלכם בתוך ארה"ב. ונתח את התנועה שלך באמצעות Awstats (זמין ב- Cpanel), כדי למצוא פחות שעות תנועה. ועליך לעשות גיבוי או לעדכן בשעות אלה.

7. אופטימיזציה של מסד הנתונים והגיבוי באופן קבוע
אופטימיזציה של מסד נתונים, חשוב גם אם יש לך הרבה נתונים על מסד הנתונים MySql שלך, זה יהפוך לנתונים תקורה. אז אתה צריך לבצע אופטימיזציה קבועה של מסד הנתונים שלך כדי לשמור על ביצועי מסד הנתונים MySql. ועליך לגבות את מסד הנתונים שלך באופן קבוע למניעת אסונות.

8. שדרג ל- VPS
סוף סוף, כאשר אתה מקבל תעבורה של 5K ליום, לפעמים יועיל לך לעבור ל- VPS (שרת וירטואלי פרטי). תוכלו לנסות את ה- VPS הקטן או הבינוני רק בשביל ההתחלה. ובהמשך ככל שהאתר שלך גדל, הוסף משאבים נוספים ל- VPS שלך.

זהו זה לעת עתה. מילים אחרונות, בהצלחה לבלוגים שלך.

פורסם על ידי Ivan Kristianto
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכונים נוספים:

שאל את השאלות שיש לך בוורדפרס, וקבל את המידע שאתה צריך!

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?