עיצוב אתרים עתידני: מה צופן העתיד

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

זה לקח עשור של צעדי תינוקות, אבל הרשת סוף סוף מתחילה להתבגר. גירשנו את הימים העגומים של כלי החוברת, כאשר חברות חשבו שסריקת הדוחות השנתיים שלהם דף אחר עמוד ל- GIF של חצי מגה-בייט היא הדרך לבנות נוכחות מקוונת. התעוררנו מהסיוט של בניית אתרים משולחנות מקוננים שלא יגרמו לפח הדחייה של איקאה, הודות לדפדפנים המטפלים (בעיקר) בגיליונות סגנון מבלי להשאיר קודנים בסכנה. ולמרבה המזל, רוב האנשים התגברו על התאהבותם בפלאש למען עצמה, כשהם מבינים ששתי דקות של גיאומטריות מסתחררות זה הדבר הכי קרוב להפוך את כל העמוד הקדמי שלך לכפתור Back.

תקרא לזה רנסנס אם תרצה, אבל הדרך היחידה היא למעלה, לא משנה מה אתה רוצה להביא לרשת. מעצבי עיצוב יכולים כעת למתוח CSS, JavaScript ואפילו פלאש עד קצה גבולם, תוך שמירה על אתרים נקיים, קלים ואלגנטיים שמאמצים פלטפורמות שונות ואף מתכווצים כך שיתאימו לאינטרנט הנייד. יחד עם זאת, אלו המעוניינים יותר בתוכן אינם צריכים להקריב מראה טוב למען זוהר טקסטואלי, והם יכולים להיעזר בכלי פרסום המקלים על אחרים להגיב, לתרום ולשתף פעולה באופן מקוון. אתרי הקצה המדממים של ימינו מונעים על ידי רצונם ורצונם של יוצריהם ושל מבקריהם: הם גמישים, נגישים ופתוחים להתאמה אישית. יותר מכל הם מונחים על ידי המשתמשים: אמנם תמיד היה נכון כי אגו נכנס לאתרי בנייה כמו HTML, אך אנו מתחילים לראות פרויקטים עממיים המציעים חזונות אישיים מובהקים, תוך שהם מאמצים את מה שהקהל שלהם מצפה מהאינטרנט ו מה הם מביאים לאינטרנט. החזון של בוני הפורטל של 'Daily Me' מתפתח ל'בלוגים היומיים 'של הבלוגים ויש הרבה מה לחבב את זה.

מאינטראקטיבי לכלול

אחת המטרות המוקדמות ביותר של בוני האתרים, במה שאפשר לקרוא לעידן האבן של האינטרנט, הייתה להכניס קצת חיים לאתרים סטטיים ולקריאה בלבד. העולם העגום של CGI היה (ועדיין) מעבר להישג ידם של מרבית ה- jockey HTML, כלומר כל טכניקות מבוססות דפדפן להוספת אינטראקטיביות נטו להיות די צולעות. קריאת כתובת ה- IP של המבקר או בניית טופס סקריפט כדי לצוץ 'שלום דייב!' כשאתה מזין את השם שלך זה לא ממש שיא הטכנולוגיה.

אפילו עד לא מזמן חל פער דיגיטלי בין האינטראקטיביות של מרתף המציאה שזמינה לרוב בוני האתרים, לבין התאמה אישית של אתרי קצה גבוהים יותר המגובים על ידי שרתים ומאגרי מידע דינמיים. עם זאת, עם כניסתם של כלי פרסום אתרים חכמים, ניתן להשליך סוג כזה של 'אינטראקטיביות' ללא מוצא בדלי הסיביות. למרבה האירוניה, עם זאת, חלק ניכר מההתאמה האישית שמציעים אתרי הפורטל הגדולים התגלה כשחר כוזב. אמנם היכולת לבחור סיפורי חדשות או זרמי מולטימדיה נראתה דבר גדול בשנות התשעים, אבל בדיעבד זה נראה כבול מציפיות 'התקשורת הישנה' יותר מדי כמו לקנות עיתון למדור הספורט או להפעיל את שלט הטלוויזיה. מה שהתגלה בשנים האחרונות, אם כן, הוא הגדרה מחודשת של המשמעות של אינטראקטיביות עבור האינטרנט, הנשענת על הצורות השונות של אינטראקציה מקוונת שכבר משגשגת, למשל דוא"ל, קבוצות דיון, חדרי צ'אט והודעות מיידיות. אז הגיע הזמן להניח בצד רעיונות של אינטראקטיביות של לחיצת כפתור מטומטמת שמגלגלת את האינטרנט כאל משחק וידאו ענקי, ובמקום זאת מאמצים עידן חדש של 'הכללה', שבו אתרים בנויים כדי לאפשר אינטראקציות מורכבות אך בקנה מידה אנושי מאוד.

ניווט אל העתיד

לפני קצת יותר ממאה שנה, מעצבים יצרו תוכניות 'ניווט' חדשניות שהוכיחו כי הן קטלניות עבור המשתמשים; זה בגלל שהם תכננו את הפקדים לדור המכוניות הראשון. זה לקח שנים של תחרות, אינספור תאונות והרבה אגו חבולים לפני שהופיע מתווה סטנדרטי. הניסיון לבקר באתרי אינטרנט בניווט פאנקי אינו מסוכן כמו לנסוע עם הדוושות לפנים, אך אותו עיקרון חל: אנשים מצפים ליציבות מהטכנולוגיות ככל שהם מתבגרים, גם אם הדרך הנכונה היא לא תמיד הטובה ביותר. דֶרֶך. כך שלמרות שיש עדיין חופש עצום להגיע לגישות רדיקליות לניווט מבוסס אינטרנט, בוני אתרים חושבים קדימה נוטים להתמקד יותר בזיקוק הדגמים השחוקים של מערכות ההפעלה ואתרי התפריטים בסרגל הצד האתרי, לשוניות אופקיות ושבילי "פירורי לחם" הניתנים ללחיצה, כך שהם לעבוד טוב יותר, נקי ויעיל יותר.

אם התרחקתם מההיבטים הארקניים יותר של CSS, תופתעו מהעוצמה והגמישות הקיימים כיום ליצירת אלמנטים ניווטיים מסוגננים, הכוללים כרטיסיות, גלגולים ותפריטי משנה, ללא שימוש בקבצי תמונה, תסריטים מורכבים, Java או פלאש. זה לא אומר שפלאש צריך להיות לגמרי מחוץ לתחום, רק היזהר שלא להקריב את השימושיות הבסיסית, כגון היכולת לסמן קישורים עמוקים באמצעות כפתורי הגב והקידמה של הדפדפן כדי לעבור בין דפים. וזכרו שמשתמשים עם מוגבלות או מאחורי שרת proxy עשויים להימנע מגישה. בקיצור, עדיף להימנע משימוש בפלאש לניווט ראשי, ולשמור אותו לאירועים מיוחדים.

בעוד שהמראה והתחושה של ניווט באינטרנט עשויים להתייצב, זה בהחלט לא עומד במקום. זה הודות לצמיחה של ארכיטקטורה ממוקדת משתמשים, שמנסה להימנע מההרגל הישן לחלק אתרים לשכבה אחר שכבה של ספריות משנה. בין אם זה חיקוי של היררכיה ארגונית או של התיקיות בכונן הקשיח של קודן טיפוסי, הגישה הרב שכבתית מרבה להשאיר את המבקרים לא יודעים היכן לחפש מידע, או מתוסכלים מהצורך לחפור כל כך עמוק. במקום זאת, בניית אתרים ממוקדת משתמשים מנסה לצפות את צרכיהם ושאלותיהם של המבקרים, בין אם הם חדשים באתר ובין אם הם מכירים את פעולתו.

השתתפות בפלאגין

יש הרבה רכיבים דינמיים שזמינים באופן חופשי לאתרים אישיים ובגודל קטן, שיכולים להוסיף דביקות חשובה כל כך לאיכות מסתורית שמעודדת את המבקרים לחזור לביקורים עתידיים. דרך פשוטה להתחיל היא להוסיף סקר דעת קהל לאתר שלך. דרך פופולרית נוספת למשוך מבקרים היא לכלול משחקי פלאש או Shockwave, חידות וחידונים על הדפים שלך.

טיפול בקהילה

אמנם אתה יכול לנצל את הנדיבות של אנשים אחרים כדי להוסיף קצת נוצץ לאתר שלך, אבל זה צריך להיות רק נקודת התחלה. אחרי הכל, הדבר הדביק מכל הוא ההבטחה לתוכן מקורי המתעדכן באופן שוטף. אם מבקרים לא יכולים ללכת לשום מקום אחר כדי לתקן את היומיום של שנינות, חוכמה וניצוץ יצירתי שלך, אתה יכול להבטיח שהם יחזרו לעוד! היכולת לעדכן אתרים באופן קבוע, ללא כישורי עיצוב או תכנות מובחרים, שינתה את הרשת בשנים האחרונות. לאפשר למבקרים להגיב ולתרום לוקח דברים צעד קדימה, ויוצר סביבה מקוונת באמת כוללת. אנחנו מדברים כמובן על בלוגים ברשת.

קודנים רבים מתלוננים כי שפע הבלוגים הוריד את הסטנדרטים של עיצוב אתרים, ויצר מחיצה בין אלה שדואגים למראה האתרים שלהם, לבין אלה שפשוט מעוניינים לדפוק תריסר פוסטים ביום, ונכון שרוב הבלוגים עוקבים אחר מוכרים. פריסות מרובות עמודות הבנויות על תבניות סטנדרטיות.

מה שלא ניתן להכחיש הוא שבלוגים מכוונים לאופן שבו רוב האנשים גולשים באינטרנט בימינו: על ידי הצגת התוכן העדכני ביותר ופשוטים לניווט, הם קלים במיוחד למעקב וסימניות. הם גם עובדים טוב במיוחד עם גוגל בכך שהם עשירים בתוכן מבוסס טקסט אחת הסיבות לכך שגוגל קנתה את Blogger. ויש מספיק דוגמאות לבלוגים מעוצבים להפליא, כמו Loobylu כדי להוכיח שאתה לא צריך להקריב מיומנויות גרפיות וקידוד כדי ליצור אתר עם תוכן מקורי עשיר שאנשים רוצים לבקר בו שוב ושוב. אם זו דביקות שאתה מחפש, עולם הבלוגים הוא כמו בור ענק של דבש.

היתרון הגדול ביותר של בניית אתרים סביב מודל הבלוגים הוא שהם מגיעים עם קהילה תוססת שמחכה באגפים. הדבר בולט ביותר באתרים המקלים על המשתמשים להוסיף תמונות, סמלי מצב רוח ומתקן ההערות החשוב לכל הערכים שלהם, ומאפשרים למשתמשים להצטרף ל"קהילות "על סמך תחומי עניין משותפים. אמנם, אתרים רבים נראים קצת כמו הפרויקטים העשויים של DIY של דודך האקסצנטרי, אבל יש מספיק מקום לאתחל את העיצוב שלך, וכלי הפרסום של האתר מקלים להפליא להיות חלק מקהילה, או למשתמשים אחרים לעקוב אחר שלך. פוסטים בודדים והוסף הערות משלהם.

האתרים התוססים ביותר בקהילה כרגע נוטים לשלב תוכן מקורי, מחבר משותף, הערות משתמשים והרבה קישורים חיצוניים, הכל עטוף בעיצובים נקיים וחזיתיים. בעוד שאתרים רבים המופעלים על ידי הקהילה מגובים בכלי רישום אתרים, לוח המודעות הישן עדיין שווה מבט.

בניין לפס רחב

להיות הרפתקני יותר, לבנות למשתמשים עם רוחב פס גבוה יותר מאפשר לך להציע מוזיקת ​​רקע וממשקי Flashheavy הלוכדים את הזהות והמטרה הייחודיים של האתר שלך. נכון לעכשיו, הדוגמאות הטובות ביותר לכך הן באתרים שבהם מפיקי 'מדיה ישנה' רדיו, טלוויזיה ותעשיית המוזיקה התאימו את עבודתם לרשת.

העתיד שמיים כחולים

אז איפה העתיד טמון באינטרנט, כאשר הפס הרחב הופך לנורמה ואתרים מונחים קהילתיים הופכים בולטים יותר ויותר? האם ניתן למצוא אותו בעולם העשיר בטקסטים של אתרים מבוססי בלוגים, או באתרים שמביאים לרוב יותר רבדים של מדיה עשירה לרשת? ובכן, אפשר לומר ששניהם יקבלו את מקומם. גוגל אמנם נותרה הכלי העיקרי עבור מרבית המשתמשים בחפירת המידע החשוב להם, אך העיקר שהיא מעניקה לבלוגים ולאתרים כבדים דומים, תשמור עליהם פופולריים. לפחות זה יהיה עד שלמעצבי פלאש תהיה הטכנולוגיה העומדת לרשותם כדי לבנות אתרים שמשולבים בדירוג של גוגל באותה קלות כמו אלה שעובדים עם HTML פשוט, או עד שגוגל או מנוע חיפוש אחר יהפכו להיות מתוחכמים מספיק כדי לסווג ולהוסיף לאינדקס את הכמות הגוברת של תוכן האינטרנט. זה בפורמט שמע ווידאו. אותו יום לא יכול להיות רחוק מדי. מכיוון שהכלים ליצירת תוכן מדיה עשיר מפסיקים להיות נחלתם המיוחסת של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, הודות לשוק הצרכני ההולך וגדל של כלי עריכת סאונד ווידאו, סביר להניח שיש ביקוש מספיק (ומתכנתים מספיק חכמים) להתחיל למפות מחדש את האינטרנט משהו יותר מעולם של עמודים כבדים בטקסט. במקום זאת, חפש את היכולת וההשפעה של CSS להגדיל, מכיוון שהוא מספק הן פשטות ידידותית לגוגל והן פוטנציאל לממשקי משתמש עשירים מבחינה גרפית.

כשמסתכלים אחורה על התחזיות בסוף שנות התשעים, נכון לומר שהאינטרנט התפתח בצורה פחות קיצונית בחמש השנים האחרונות מכפי שרוב המעצבים ציפו. טכנולוגיות רבות של hyped, כגון XML וגרפיקה וקטורית ניתנת להרחבה, עדיין לא תפסו בגדול. זה נובע בין היתר מהתפתחות מגמגמת של טכנולוגיית הדפדפנים לאימוץ סטנדרטים חדשים, ובחלק מכך שהאיחוד החליף את החדשנות בשנים שלאחר התרסקות הדוטקום. עם זאת, עם התפתחות עמדות חדשות כלפי עיצוב אתרים והטכנולוגיות ליישומן, סביר להניח שנראה רוח יצירתית חדשה מחבקת את הרשת, שגם לרוח הבלוגים הכוללת וגם להתכנסות של מדיה עשירה יש חלק לשחק, יחד עם כלים אינטראקטיביים אחרים כגון מסרים מיידיים.

האם זה כנראה אומר שבוני אתרים בעוד חמש שנים יצטרכו להיות חכמים ויצירתיים יותר מהיום? אוּלַי. אך הכלים העומדים לרשותם והמרחב בו יצטרכו לעבוד יוסבו גם הם כדי להקל על קבלת החזונות היצירתיים שלהם ברשת. ניתן כבר לעדכן ולתרום לאתרים דרך הטלפון הנייד שלך. כעת אנו בוחנים העלאה וגישה לווידאו זורם ברזולוציה גבוהה, או הכתבה וקבלת עדכוני אתרים בזמן תנועה. ממשקי האתר יתפתחו כדי לשקף שהאינטרנט מתפרץ מלהיות 'משהו שנמצא במחשבים שלנו', והופך לחלק מחיי היומיום שלנו. העיצוב לחוויה מקוונת כזו עתיד להיות רחוק שנות אור מלהדביק בשורת תפריטים לאתר האישי שלך. רק אל תדאג שיישאר מאחור. השאיפה, המיומנות והדמיון של בוני האתרים הם שהביאו אותנו למקום בו אנו נמצאים כיום, והאיכויות האלה יהפכו את הרשת בשנים הבאות.

פורסם על ידי Rich Goldman
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

uncategorized

Kitab imkanı ilə problem

0 (0) bağlamaq üçün kifayət olduğunu bilmirlər İdarəçilər bütün suallarınıza rəvan şəkildə xidmət etməyə çalışırlar. Əsasən soruşulan suallara qoşulmağa dəyər, burada tanıtım, kazino, anbarlar və

uncategorized

Best Bet

0 (0) Sizin ölkə qəbul ölkələrin qeydlər üçün axtarış əgər VPN tələb görünür deyil. biz platforma təmin necə oldu. Oyun zamanı rədd siz bu yəqin

uncategorized

Casino rəhbərliyindəki güzəşt

0 (0) Siz həmçinin kriptal ilə öz cüzdanınızda maliyyə ödəyə bilərsiniz. Təbii ki, bizim vəziyyətimizdə minimal saxlama seçilmiş kriptalanın vaxtından asılı olacaq. Əksər hallarda ödənişlər

uncategorized

mostbet mostbet casyno

0 (0) Həm yeni başlayanlar, həm də inkişaf etmiş idman seminarları üçün tədris xammalını təqdim edirik. Öz məqalənizi oxuduğunuzu oxumusunuz – maliyyə hesabınız üçün nə

uncategorized

mostbet bonus 125%

0 (0) Bu nöqtə, ehtimal ki, oxuyanların əksəriyyətindən narahat olmayacaq, ancaq özünə hörmət edən onlayn kazino rəyçisi olmayan bir cəhətdən keçməməlidir. Ölkəmizdə onlayn bir kazino

uncategorized

Onlayn Bookmeyzerdən pul ödəmisiniz?

0 (0) Yuxarıda göstərilən halların hər birində lazımi emal müddəti haqqında məlumatlar yalnız və yalnız tələbləri təmin etmək üçün seçim var. İncəsənətdə görünən tənzimləmə prinsipinin

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?