עיצוב אתרים לעומת עיצוב גרפי: מה ההבדל?

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

עיצוב אתרים הוא סוג של יצירה גרפית הכוללת יצירת איורים, טיפוגרפיה ותמונות ממש כמו עיצוב גרפי, אולם אנו משתמשים באינטרנט. מומחה אתרים או מעצב אתרים צריכים להתמודד עם הרבה מגבלות על מה שהם יכולים לעשות. אתרים צריכים לערום במהירות ולהריץ על פתק יעיל. עלינו לייצג דברים כמו מדידת מסמכים, קביעת מסך, לצד מהירות כללית וביצוע. על פי קו זה, מעצבי אתרים משתמשים בקביעות באיורים דחוסים שמוותרים על איכות במהירות. בכלל לא כמו שמעצבים גרפיים או מעצבי אתרים צריכים להיות בעלי יכולת להפוך את התוכניות שלהם לעיצוב דפי אינטרנט עובד. זה כולל הכרת שפת סימון Hyper Text (HTML) ולעתים קרובות יותר לא גיליונות סגנון מדורגים (CSS).

למה אתה מתכוון בעיצוב גרפי?

מצד שני, עיצוב גרפי כולל יצירת איורים, טיפוגרפיה ותמונות שניתן להשתמש בהם כדי להראות מחשבה. לא פעם תגלה עיצוב גרפי בעסקי הדפוס, אולם הם נמצאים גם בתחום הרחבות אתרים ותכנות. מעצבים חזותיים מייצרים איורים ממוחשבים, שבאותה נקודה הופכים למוסרים, פרסומים או כל חומרי סימון הנדרשים מהם. מעצבים חזותיים אינם מתמכרים לשום תכנות. הם אחראים על הכנת עיצובים אשר בהמשך יוכלו לשמש לעבודות דפוס מבוזרות או ליצירות אינטרנט אחרות.

היכן טמון ההבדל?

ההבדל העיקרי בין עיצוב גרפי לבין עיצוב אתרים הוא על המדיום. לאנשים בתחום העיצוב הגרפי יש באופן קבוע יותר הזדמנויות מכיוון שהם אינם מוגבלים על ידי תכנות, נחישות או מהירות. בעוד שמומחים לעיצוב אתרים צריכים להתאים תוכנית נהדרת במהירות וביעילות באינטרנט. יש כמה מומחים שם שיכולים לעשות את שתי העמדות האלה כאחת, אך זה די נדיר שהן שימושיות מכיוון שיש להן נטייה להיות בעלות איכויות רבות יותר באחת מהן.

עימותים יכולים להופיע בין מומחים בעולם העיצוב. לדוגמא, מיומן בעיצוב גרפי עשוי להרגיש כי עבודתו של מיומן בעיצוב אתרים באיכות נמוכה יותר מאשר עבודת הדפוס. מצד שני, מומחים לעיצוב אתרים לעתים קרובות כועסים על מומחים לעיצוב גרפי מכיוון שהם אינם מבינים את האינטרנט. זהו אחד מאותם ניגודים עיקריים שיתקיימו באופן מהימן מכיוון שאף אחד מהצדדים לא באמת רואה זה את זה.

מעת לעת, מיזם אינטרנט יבקש ממעצב גרפי, אך היה עליהם לרוץ עם מעצב אתרים כדי להפוך לאתר מומחה ובקיא. במקרה של סיכוי שארכיטקטורת אתרים תהיה פחות אוסרת, אז תהיה להם היכולת לקבל יותר הזדמנות לעשות. מאחר שעורכי HTML יתגלו כטובים יותר בייצור אתרים יצרניים, יהיה פחות תובעני עבור מתכננים חזותיים להשתמש ברשת העולמית כדי להציג את מחשבתם.

פורסם על ידי Shabana Gandhi
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?