עיצוב אתרים: כיצד לגרום למבקרים שלכם להישאר

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

זוכרים את השורה המפורסמת מהסרט שדה החלומות, "אם תבנה אותו הם יבואו"? בעולם השיווק באינטרנט אתה לא רק רוצה שהם יבואו, אתה רוצה שהם יישארו.

האינטרנט הוא בקצב מהיר. המבקרים שלך מחליטים מהר מאוד אם יש לך את מה שהם רוצים או לא. ישנן חמש אסטרטגיות שיעזרו לך לעסוק במבקרים שלך ולעודד אותם לחקור את מה שיש לך להציע.

הפוך את האתר שלך למבקרים שלך לא אתה

על מנת לעשות זאת, עליך להכיר בבירור את קהלי היעד שלך ומה אתה צופה שהם יחפשו כשיבקרו באתר שלך.

לדוגמה, קהלי היעד שלך יכולים לכלול את קבוצות הלקוחות שאתה משרת, תורמים פוטנציאליים, קובעי מדיניות, בני הציבור הרחב והתקשורת. על מנת להשיג ולשמור על תשומת ליבם, עליך להודיע ​​להם במהירות כי אתה מבין את צרכיהם ויש להם שירות או מוצר העונה להם.

זכרו, המבקרים שלכם רוצים לדעת מה יש להם.

הפוך את האתר שלך לקל לניווט

הגבל את אפשרויות הניווט שהמבקרים שלך יכולים לעשות. מחקר שנערך לאחרונה מצא כי אתרים רבים מציעים ממוצע של 25 אפשרויות מדף הבית. זה יותר מידי. בנוסף, ודא שהנוסח של סרגל הניווט שלך נותן למבקרים שלך מושג ברור מה הם ימצאו. אתה רוצה להקל על המבקרים לקבל את המידע שהם רוצים.

מבקרים שמתבלבלים או מתוסכלים עוזבים.

הפוך את אתר האינטרנט שלך למשפך

אתה רוצה שמבקרים יחליטו שהם רוצים להכיר אותך. תנו להם דרכים קלות ללמוד שתוכלו לענות על הצרכים שלהם.

תן לי לתת לך דוגמא. אם אתה מספק שירותים הקשורים לבריאות, הנח אותם לתוכן שנותן להם טיפים בריאותיים שהם יכולים להשתמש בהם. אז יידעו שהם יכולים לקבל מידע מסוג זה באופן קבוע באמצעות העלון האלקטרוני החודשי שלך. תן להם הזדמנות להירשם. ואז הוביל אותם לתוכן שמדבר באופן ישיר יותר על התוכניות, השירותים או המוצרים שלך ועל היתרונות של מה שאתה מציע.

משוך את המבקרים שלך לעבודה בארגון שלך.

השתמש בהמלצות

מפה לאוזן היא אחת הדרכים הטובות ביותר עבור אנשים ללמוד עליך.

אתה יכול לקבל את אותה התוצאה עם המלצות.

שאל את הלקוחות אילו יתרונות קיבלו מההשתתפות בשירותים או בפעילויות שלך. בקש מחברי הדירקטוריון לספר לך מדוע בחרו להיות מעורבים בארגון שלך. שאל את המתנדבים שלך מהם היתרונות שהם מקבלים מהעבודה איתך. ואז בקש את רשותם להשתמש במה שאמרו כהמלצה והעל את ההמלצות האלה לאתר שלך.

המלצות עוזרות למבקרים להרגיש יותר בנוח איתך.

הפוך את האתר שלך לאינטראקטיבי

השתמש בהערכות קצרות ובמנגנוני משוב אחרים כדי לעסוק במבקרים שלך. מציעים הזדמנויות להשתתף באירועים או להתנדב. ודא שמבקרים יכולים ליצור איתך קשר בקלות – גם באופן מקוון וגם לא מקוון.

אינטראקציה מתחילה לבנות מערכת יחסים.

התבונן מחדש באתר האינטרנט שלך. בדוק את הארגון והתוכן של האתר שלך במונחים של אסטרטגיות אלה. איזו פעולה אתה יכול לעשות עכשיו כדי לעודד את המבקרים באתר שלך להישאר?

פורסם על ידי Judith Rothbaum
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?