עיצוב אתרים – היסודות

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

כדי שהאתר שלך יצליח, עליו להכיל את עיצוב האתרים הנכון. זה לא קשה מדי אם תכננת אתרים במשך שנים והיה לך את הזמן והניסיון לשכלל את הטכניקה שלך, אך עבור כל האחרים, עיצוב אתרים יכול להיראות מרתיע במקצת. אל דאגה, עם זאת, זה לא חייב להיות. רק זכרו שהשימוש בשכל הישר והטמעת הטעם שלכם הם הדברים הטובים ביותר שתוכלו לעשות למען אסטרטגיית עיצוב האתרים שלכם.

עם זאת, רק בגלל שאתה חושב שהאתר שלך נראה טוב, זה לא אומר שהמבקרים שלך יקראו אותו. זה גם לא אומר שהם יחזרו בפעם השנייה. לכן, עיצוב אתרים מתחיל רק לפי טעמכם האישי, ועליו לכלול גם טכניקות אחרות שיבטיחו המשך הצלחה.

ישנם חמישה דברים בסיסיים שאתה צריך לבחון כדי לפתח את אסטרטגיית עיצוב האתרים שלך. הם כדלקמן:

1. כותרת האתר שלך – כל אתר מצליח חייב להיות בעל כותרת מצוינת. כותרת נהדרת באמת צריכה להיות מעניינת, קולטת ויישומית. "האתר של בוב" הוא לא בדיוק הדרך האטרקטיבית ביותר ליצור רושם ראשוני. הכותרת היא, אחרי הכל, המילים הראשונות שימשכו את מבטו של המבקר. אם הכותרת לא עובדת עבור הקוראים שלך, הם לא ילחצו עליה במנועי החיפוש והם לא יתקיימו אם הם יגיעו לאתר. תן לעצמך זמן לסיעור מוחות רעיונות מעולים לאתרים, לבקש מחברים ובני משפחה לקבל השראה, והשתמש בתזאורוס לכמה מילים מסנוורות.

2. עמודות – מספר העמודות המשמשות בעיצוב האינטרנט שלך ישנה את תפיסת האתר שלך כולה. לאתר הראשון הרגיל תהיה בדרך כלל פריסה רגילה למדי, המורכבת מעמודה אחת בלבד, אולם רוב הקוראים מעדיפים למעשה עמודי שתי עמודות כדי לאפשר תוכן כתוב בעמודה אחת, וקישורי ניווט בעמודה השנייה. עיצוב אתרים זה אטרקטיבי הרבה יותר, והופך את הניווט ברחבי האתר שלך להרבה יותר קל. למרות שלאתר שלוש העמודות יש אוהדים, הוא לא בהכרח טוב יותר מעיצובי האינטרנט של אחד או שני עמודות. עם זאת, אם יש לך מורכבות רבה באתר שלך ואתה זקוק לאפשרויות ניווט נוספות, או אם אתה זקוק למרחב כתיבה נוסף, העמודה הנוספת עשויה לעבוד טוב עבורך.

3. צבעים – למרות שנראה כי הצבעים הם מההחלטות הפשוטות ביותר שאתה צריך לקבל עבור עיצוב אתרי האינטרנט שלך, אך לאחר שתתחיל, אתה עלול לגלות שזה מאתגר יותר ממה שחשבת. צבעים חשובים מאוד למראה הכללי של אתר האינטרנט שלך, וישפיעו על החלטות של אנשים לברר מה יש לאתר שלך להציע, ועל החלטתם לחזור. אם עיצוב האתר שלך תפל, זה יגרום לאנשים להאמין שהאתר שלך משעמם. אם הצבעים בהירים מדי וקשים בעיניים, שהייה באתר תרגיש לא נעים. אם הצבעים חמים ומנחמים, מה שגורם ללקוח להרגיש בבית, סביר יותר שהם ירגישו שהוא אוהב את האתר שלך, ויצמחו ויחזרו בתדירות גבוהה יותר.

4. ניווט – בעת בניית עיצוב האינטרנט שלך, אל תשכח שניווט יהיה המפתח לאפשר למבקרים ליהנות מהאתר שלך כראוי. המפתח הוא עקביות וגישה נוחה. כל עמוד באתר צריך לקשר חזרה לדף הבית כדי שהמבקרים לא ילכו לאיבוד בין הדפים השונים באתר ולבסוף יוותרו ויעברו למקום אחר. כמו כן, תזדקק לאיזשהו אינדקס המופיע באותו אופן בכל עמוד, כך שמשתמשים תמיד יידעו לאן לחפש כאשר הם רוצים לעבור לדף הבא שמעניין.

5. תוכן – בכל הנוגע לעיצוב אתרים, תוכן הוא בין המאפיינים החשובים ביותר שלכם. אם התוכן שלך לא טוב, לאף אחד לא תהיה שום סיבה לבקר באתר שלך. בין שאר הדפים הספציפיים לאתר, התוכן שלך צריך לכלול מינימום דף בית, המספר למבקרים על מה האתר שלך ומדוע הם רוצים לבקר. מומלץ גם דף "עלינו" המספר למבקרים מי אתה ומדוע יש לך את האתר. השתמש במרחב זה כדי להראות לאנשים שאתה מכיר את הדברים שלך, והם יכולים לסמוך על האתר שלך לקבלת מידע ומשאבים אמינים. כאשר מבקרים מבינים אותך טוב יותר, הם ירגישו יותר בנוח לבקר באתר שלך.

והכי חשוב, לא רק לעקוב אחר תבנית, לעשות משהו חדש ולשמור על טריותה. אנשים לא ירצו להמשיך לבקר באתר שלעולם לא ישתנה. הם רוצים לראות עדכונים, או שלא תהיה להם שום סיבה לחזור. ככל שתעדכן את האתר שלך בתדירות גבוהה יותר, אנשים יבזבזו יותר זמן בביקור באתר שלך כדי להתעדכן בעניינים. פעם בשבוע זה אידיאלי, אבל פעם בחודש צריך להיות המינימום היחיד שלך. בכל הנוגע לעיצוב אתרים, עליכם להיות מעודכנים!

פורסם על ידי Mark Nenadic
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?