סוגי מארחי אתרים

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

סיבות מדוע אתרים יכולים להתנתק

ישנן מספר רב של סיבות לכך שאתר יכול להתנתק: זה יכול להיגרם על ידי כל דבר, החל מאסונות טבע, כגון שיטפונות במרכז הנתונים של מארח האינטרנט שלך, וכלה בטעות בהפעלת האתר שלך למצב תחזוקה. עם זאת, גורמים מסוימים שכיחים יותר מאחרים, ובסעיף הבא נבחן את הגורמים שהכי ישפיעו על האתר שלך.

1. תחזוקת שרת מתוזמנת

כמו כל מחשב אחר, יש לטפל בשרת בו מתארח האתר שלך. מעת לעת, מארח האינטרנט שלך יצטרך לעדכן תוכנה, להתקין תיקוני אבטחה ולשדרג חומרה. אמנם ניתן לעשות זאת רבות בזמן שהשרת עדיין פועל, אך לעתים, פירוש הדבר שיש לקחת את השרת באופן לא מקוון או להפעיל אותו מחדש. כאשר זה קורה, ייתכן שהאתר שלך לא יהיה זמין (אם כי ישנם צורות אירוח מסוימות שבהן הדבר אינו נחוץ).

מארחי אתרים מודעים כיצד הדבר יכול להשפיע על הלקוחות והם מתחייבים בתחזוקתם בזמנים שהכי פחות עשויים לגרום להפרעה לעסק שלך. לדוגמא, הם ימנעו משעות היום בהם התנועה ברשת היא העמוסה ביותר. עם זאת, אם מארח האינטרנט שלך נמצא במדינה אחרת, הפרשי הזמן יכולים לגרום לכך שזה פחות נוח.

2. עומס יתר על השרת

לפעמים אתרים יכולים לרדת מכיוון שהשרת בו הם מתארחים אינו יכול להתמודד עם מספר התהליכים המתרחשים. אחת הסיבות לכך היא מתקפת DDoS שבה האקר יציף שרת עם כל כך הרבה בקשות תנועה שהוא יוצא לא מקוון. זה יכול לקרות גם בשרת משותף בו אחד האתרים שמתארחים זוכה לתנועה כה רבה עד כי האתרים האחרים סובלים כתוצאה מבעיות ביצועים. זה יכול לקרות גם אם משהו באתר שלך הופך לוויראלי ופתאום אתה מקבל נפחים גבוהים באופן בלתי צפוי של מבקרים שכולם מנסים להגיע לאתר שלך באותו זמן.

אם אתה משתמש באירוח משותף, ודא שמארח האינטרנט שלך מציב אמצעים כדי למנוע מאתרי משתמשים אחרים לגזול את כל משאבי השרת. אם אתה מגלה שכמות התעבורה שאתה מקבל לוקחת את האתר שלך באופן לא מקוון, זה יכול להיות סימן שיש לך אתר פופולרי מאוד ושאתה צריך לשדרג לחבילת אירוח גדולה יותר כדי לטפל בכל התנועה שלך.

3. שגיאות קידוד

סיבה שכיחה להשבתה נובעת משגיאות קידוד באתר האינטרנט שלך. בעוד שתוכנות בודדות הן בדרך כלל נטולות שגיאות, לפעמים כשאתה מריץ אותן יחד הן עלולות לגרום לקונפליקט. לדוגמה, אם אתה מנהל אתר WordPress, אתה עלול לגלות ששני תוספים נפרדים אינם תואמים. כל אחד מהם עשוי לעבוד בצורה מושלמת כאשר השני אינו מותקן, אך כאשר שניהם מותקנים האתר שלך עשוי להיות במצב לא מקוון. אם זה קורה, יתכן שתצטרך למצוא תוסף חלופי.

שגיאת קידוד נוספת מתרחשת כאשר אנשים מתעסקים בקידוד באתר שלהם מבלי לדעת באמת מה הם עושים. הרבה אנשים עושים זאת, במיוחד עם תוכנת אתרים CMS כמו וורדפרס. אם אתה מתכוון להתעסק בקידוד, ודא תמיד שיש לך גיבוי, כך שבמקרה הגרוע ביותר תוכל להחזיר את האתר שלך במהירות.

4. פריצה

מלבד התקפות ה- DDoS שהזכרנו קודם, ישנן צורות אחרות של פריצה שיכולות לקחת את האתר שלך במצב לא מקוון. אם האקר מקבל גישה ל- cPanel שלך או לאזור השרתים שלך, הוא יכול להוריד את האתר שלך על ידי מחיקה או התעסקות בקבצים. לחלופין, הם יכולים להפנות את המבקרים לאתרים אחרים, כך שלמרות שזה נראה כאילו האתר שלך מקוון, כל מי שמנסה לבקר בו מגיע לאתר אחר ולעתים קרובות זדוני. כדי להימנע מכך, השתמש תמיד בסיסמאות כניסה חזקות ושמור על האתר שלך מאובטח.

5. אירוח לקוי

אם אתה מגלה שהאתר שלך יוצא לא מקוון באופן קבוע, יכול להיות שבחרת ללכת עם מארח אתרים באיכות ירודה. הם עשויים להשתמש בחומרה מיושנת, דוחסים יותר מדי משתמשים לכל שרת או פשוט לא עוקבים אחר ביצועי השרתים שלהם. אם זה המקרה, עליך להעביר את האתר שלך למארח אתרים אחר ואמין יותר.

פורסם על ידי Md Mehedi Hassan
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?