משה סייטס

משה סייטס

מפתח אתרי אינטרנט

מומחה וורדפרס, ווקומרס, אלמנטור, ותוספים.
מפתח HTML CSS

השירותים שלנו

טופס הזמנת שירות
ויצירת קשר

פרופיל

קטגוריות פעילות בפורום

כלים שימושיים

שאלות אחרונות

תגיות מורחבות

Notifications

 1. פורום זה מהוה תמיכה טכנית, אך יש בו רשות לכל אחד לשאול ולהשיב בו.
 2. פורום זה אינו משמש תמיכה ללקוחות החברה בלבד אלא לכל אחד.
 3. המערכת שומרת הזכות לא לאשר תגובות לפי ראות עיניה.
 4. איננו מתחייבים לתמוך בבאגים שנמצאו בתוספים לתקנם (גם לא בתשלום), מכיון שאנו מוגבלים ביכולותינו, אך אנו כן ממליצים לשלוח דיווח באג למפתח שיצר את התוסף, בדף או באתר שמשם הורדתם אותו.

  'באג' פירושו שהתוכנה לא מתפקדת כפי איך שהמפתח שלה פרסם שהיא מתפקדת. אך במידה והתוסף אינו עושה מה שרציתם שהוא יעשה, אינו נחשב אצלנו באג.

 5. לכל שאלה יש לפתוח נושא חדש, ואין להמשיך שרשור אחד לנושא אחד, גם אם התעוררה בעיה כתוצאה מהבעיה הקודמת. דבר זה שומר על נראות הפורום, וכן מועיל למשתמשים לחפש אחר כך.
 6. תמיכה טכנית וייעוץ שלא דרך הפורום ניתנת בתשלום. הודעה זו מהוה הסכם מראש על כך.
 7. נשמח לקבל הצעות ייעול, שיפורים, הצעות לפיתוח ועיצוב האתר, ודיווח באגים כאן.
 8. אין לכתוב באתר נושאים השנויים במחלוקת או פרסומות מכל סוג שהוא.
  אין לדון באתר על גורמים צד ג' לטוב ולמוטב.
  הודעות הנכללות בחשש ההגבלות הנ"ל לא יאושרו.
 • פעיללפנייום1, 2 שעות
 • פעיללפנייום1, 16 שעות
 • פעיללפני2 ימים, 16 שעות
 • פעיללפני3 ימים, 16 שעות
 • פעיללפני3 ימים, 22 שעות

מערכות לניהול תוכן אינטרנט יעילות רק כאשר התהליכים מסונכרנים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

Table of Contents

0
(0)

1. התחלה מוקדמת

יצירת מסמך מדיניות שישמש קו מנחה לאסטרטגיית WCM מוצלחת שתהיה בהירה מבחינת קבלת ההחלטות בכל הקשור לתוכן ולהקצאת תוכן. ניתן להימנע מבלבול בשלב מאוחר יותר אם שיחות מתועדות בהתחלה.

2. אתר חסות

ארגונים זקוקים למישהו משפיע שישמש כמתווך כשיש חילוקי דעות ויקבע מסלול. האדם המיועד צריך להיות סוג של מנהל פרויקט ולא רק מישהו המוסמך לחתום על צ'קים.

3. ועדת היגוי ל- WCM

צוות בין מחלקות צריך לקיים פגישות מוקדם ולעתים קרובות ליצור זרימות עבודה כך שאפשר לאשר ולתקף תוכן, לקרוא ולערוך, לתזמן לארכיון ולמחוק. אין ספק שוועדות היגוי חיוניות מכיוון שהקבוצה תוכל לחשוב בבהירות על כללי ה- WCM הבסיסיים. עם זאת, קבוצות אלה ידועות ביצירת תהליכי עבודה שעשויים להיראות חסינים בפני שוטים אך עלולים להוביל לסיבוכים במציאות. אם התהליך לאישור WCM הוא ארוך, זה נחשב כמפריעה.

4. תוכן טרי

התוכן צריך להיות טרי כדי שנוכחות באינטרנט אכן תהיה הצלחה. ללא כל בעלות על תוכן, התוכן יהיה מיושן. הבעלים אינם יכולים להטיל אחריות על אף שהם עשויים להיות חסרים במשאבים מבחינת קביעת קריטריונים ברורים לגבי תדירות הבדיקה של התוכן והאם יש לאחסן או למחוק מידע מיושן.

זרימת התוכן החדש בהתמדה מקבוצות עסקיות היא מעטה. כדי להבטיח זרימה קבועה של תוכן, ניתן לקשר בין תוכן חדש שנוצר לתהליכים לפרסום. למשל, ניתן ליצור תיבת סימון שתצביע על כך שתוכן חדש מוכן לפרסום באתר.

5. ניתוח משוב

להגדיר מדיניות ותהליכי עבודה הם כולם טובים וטובים. אולם ארגונים צריכים להיות מסוגלים לכמת הצלחה. ראשית, ישנם כמה אינדיקטורים אשר יבררו האם היעדים של האתר או לא הושגו. ביצועי האתר, במילים אחרות, יהיו תלויים אם הכנסות בנוסף למה שיוצר עסק מבלי להשתמש באתר נוצרות באמצעות האתר או לא, האם נוצרות לידים למכירות דרך האתר, ואחרון אך לא לפחות, האם שירות הלקוחות משתפר כתוצאה מהאתר.

ניתן להשתמש בכלי ניתוח תעבורה לניתוח משוב נוסף ובדיוק. ארגונים ייהנו משימוש באנליטיקה בזריזות והנתונים יוכלו להראות את הנתיב לבעלי התוכן כיצד עליהם לתת צורה ולעדכן תוכן.

יועצי WCM סבורים כי כל חלקי הפאזל האלה אמורים להיות במקום לפני פריסת המערכת. גם אם אתרים "יעלו לאוויר" בחיפזון, ניתן לשלב את האתר בהמשך.

אם מערכת או המחסור בה אינם בשליטה, אז עוד יותר צריך שיהיו צוותים ותהליכים במקום. יש לבקר את התהליכים הקיימים כרגע כדי שניתן יהיה לייעל ולשפר את התהליכים הקיימים בכדי ש- WCM יניב ביצועים טובים יותר.

המגמות האחרונות ב- CMS

גם וורדפרס וגם דרופל, למשל, הן תוכנות קוד פתוח בחינם המורשות תחת רישיון ציבורי כללי וכתובות בעיקר ב- PHP. וורדפרס תומכת במערכות ניהול מסדי נתונים MySQL בלבד, בעוד שדרופל תומכת במערכות ניהול מסדי נתונים אחרות בנוסף ל- MySQL. נעשה שימוש בערכות נושא ותבניות כך שהאתרים מופיעים חזותית יחד עם תוספים, מודולים או הרחבות לתכונות מתקדמות. מכיוון שמדובר בתוכנת קוד פתוח, לכן הם פרויקטים שיזמה הקהילה.

פורסם על ידי Avik Chakravorty
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכונים נוספים:

שאל את השאלות שיש לך בוורדפרס, וקבל את המידע שאתה צריך בחינם!

סוגי קבצים מורשים: txt, jpg, pdf

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

סוגי קבצים מורשים: txt, jpg, pdf

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?