משה סייטס

משה סייטס

מפתח אתרי אינטרנט

מומחה וורדפרס, ווקומרס, אלמנטור, ותוספים.
מפתח HTML CSS

השירותים שלנו

טופס הזמנת שירות
ויצירת קשר

פרופיל

קטגוריות פעילות בפורום

כלים שימושיים

שאלות אחרונות

תגיות מורחבות

Notifications

 1. פורום זה מהוה תמיכה טכנית, אך יש בו רשות לכל אחד לשאול ולהשיב בו.
 2. פורום זה אינו משמש תמיכה ללקוחות החברה בלבד אלא לכל אחד.
 3. המערכת שומרת הזכות לא לאשר תגובות לפי ראות עיניה.
 4. איננו מתחייבים לתמוך בבאגים שנמצאו בתוספים לתקנם (גם לא בתשלום), מכיון שאנו מוגבלים ביכולותינו, אך אנו כן ממליצים לשלוח דיווח באג למפתח שיצר את התוסף, בדף או באתר שמשם הורדתם אותו.

  'באג' פירושו שהתוכנה לא מתפקדת כפי איך שהמפתח שלה פרסם שהיא מתפקדת. אך במידה והתוסף אינו עושה מה שרציתם שהוא יעשה, אינו נחשב אצלנו באג.

 5. לכל שאלה יש לפתוח נושא חדש, ואין להמשיך שרשור אחד לנושא אחד, גם אם התעוררה בעיה כתוצאה מהבעיה הקודמת. דבר זה שומר על נראות הפורום, וכן מועיל למשתמשים לחפש אחר כך.
 6. תמיכה טכנית וייעוץ שלא דרך הפורום ניתנת בתשלום. הודעה זו מהוה הסכם מראש על כך.
 7. נשמח לקבל הצעות ייעול, שיפורים, הצעות לפיתוח ועיצוב האתר, ודיווח באגים כאן.
 8. אין לכתוב באתר נושאים השנויים במחלוקת או פרסומות מכל סוג שהוא.
  אין לדון באתר על גורמים צד ג' לטוב ולמוטב.
  הודעות הנכללות בחשש ההגבלות הנ"ל לא יאושרו.
 • פעיללפנייום1, 9 שעות
 • פעיללפנייום1, 22 שעות
 • פעיללפני2 ימים, 22 שעות
 • פעיללפני3 ימים, 23 שעות
 • פעיללפני4 ימים, 4 שעות

מהו עיצוב אתרים רספונסיבי?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

Table of Contents

0
(0)

עיצוב אתרים רספונסיבי הוא מונח אחרון ששימש לתיאור הרעיון של שינוי פריסת אתר בתגובה לגודל המסך והרזולוציה של המשתמש. זה גדל בחשיבותו עם עלייתם של טלפונים חכמים וטאבלטים מכיוון שהמסכים שלהם שונים מאוד מאלו של מחשבים ניידים ושולחנות עבודה מסורתיים. איתן מרקוט טבע את הביטוי עיצוב אתרים רספונסיבי והוא כתב ספר בנושא, שכותרתו ראויה לעיצוב אתרים רספונסיבי.

משתמשים רבים אולי הבחינו שבאתרים לרוב יהיה אתר סלולרי חלופי. בעבר זה היה מפעל שתוכנן בנפרד, אך כיום עם מגוון גדול עוד יותר של מכשירים, דפדפנים ומסכים זה הפך ליעיל יותר ויותר בתכנון אתרים נפרדים והוכרה התועלת של פריסות גמישות. הבעיה היא שתחזוקת אתרים שונים למכשירים שונים היא זמן רב ויקר. כמו כן, פעמים רבות אתר יאתר את סוג המכשיר המשמש לגישה אליו וניתוב אליו אם מדובר במכשיר נייד. עם מספר רב של מכשירים ניידים המשמשים לגישה לאתרים, יש עומס גדול יותר על משאבי השרת.

הפיתרון טמון בקביעת פריסה גמישה ומגיבה למשתמשים עצמם. אחת השיטות העיקריות לעיצוב אתרים רספונסיבי היא שאילתת המדיה, שהוצגה ב- CSS3. שאילתת מדיה מאפשרת לאתר בעצם לשאול את המכשיר מה המפרט שלו. ישנם שני חלקים חיוניים לשאילתת המדיה. הראשון הוא סוג המדיה, שבמקרה זה הוא איזה סוג מסך משתמש המכשיר והשני הוא השאילתה עצמה, שם המכשיר בודק תכונה מסוימת של המכשיר כמו הרזולוציה האנכית או האופקית שלו. היו פריסות רספונסיביות קודמות המבוססות על JavaScript, אך שאילתות מדיה חזקות יותר מכיוון שהן יכולות לבדוק יותר מסתם רזולוציית מסך וניתן לבדוק את המאפיינים הנפרדים הללו בשאילתה אחת. לדוגמא, אפילו רוחב הפס המשמש את הצרכן של האתר יכול להיכנס לפריסה הנצפית. בהתבסס על התשובה לשאילתות CSS יתאים את הסימון שלו לאתר למכשיר בו משתמשים. עיצוב אתרים רספונסיבי מאפשר גם למעצב אתרים לשנות היכן או אם תמונות יופיעו בפריסה בהתאמה אישית למשתמש.

מרקוט מסביר בספרו כי ישנם שני אלמנטים נוספים לעיצוב אתרים רספונסיבי מלבד שאילתות מדיה ואלה רשתות גמישות / נזילות ותמונות מגיבות. בעיקרו של דבר רשתות נוצרו עם מספר מסוים של פיקסלים עם מספר מסוים של עמודות. להפוך את הנוזל הזה לאחת הדרכים הראשונות לחשוב על העיצוב הוא לחשוב על פרופורציות ולהפוך את הניתנים להרחבה. יש כבר רשתות נוזלים מוכנות מראש שניתן להוריד ולהשתמש בהן לאתרים רספונסיביים חדשים. הגיליון הבא הופך לאחד התמונות הקבועות ברשת נוזלית וזה מתמודד באמצעות שימוש בתמונות רספונסיביות. המפתח הוא למעשה להגביל את גודל התמונה למיכל המשמש באתר. נושאים אלו פשוטים מבחינת רעיונות אך מורכבים בביצועם. מושגים אלה הם חלק בלתי נפרד מעיצוב אתרים עתידי מכיוון שהתנהגות תגובה תהיה יקרה יותר ויותר עבור מעצבים וצרכנים. עיצוב אתרים רספונסיבי בעצם יאפשר למשתמש המשתמש בכל מכשיר לחוות אישית ונוחה יותר.

פורסם על ידי Dennis L Myers
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכונים נוספים:

שאל את השאלות שיש לך בוורדפרס, וקבל את המידע שאתה צריך בחינם!

סוגי קבצים מורשים: txt, jpg, pdf

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

סוגי קבצים מורשים: txt, jpg, pdf

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?