כתיבת ספרי ילדים: שימוש בגופנים מתאימים

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

כתיבת ספר ילדים קשה, אך גם המחשה ועיצובו. אולם נראה שכולם חושבים שהוא או היא יכולים ליצור ספר ילדים. נכתב הרבה מדוע כותבי ספרי ילדים זקוקים למשוב מילדים על הסיפור לפני שהם מוציאים ספר ילדים. אבל חשוב לא פחות לקבל משוב על איורים ומבוגרים שעשויים להיות אלו שקוראים את הספר לילדים. לא משנה כמה טוב הסיפור יכול להיות, יותר מאשר עם כל סוג אחר של ספרים, איך נראה ספר ילדים יקבע אם ילדים או מבוגרים רוצים לקרוא או לקנות אותו.

במילים אחרות, שכרו מאייר מקצועי ואיש פריסה ועיצוב מקצועי. בעידן זה של מחשבים וכל מיני תוכניות לעיצוב גרפי, כולם חושבים שהיא יכולה לעצב ספר ילדים משלה. התוצאה היא בדרך כלל אסון שנעשה על ידי מי שלא מבין שפחות זה יותר. צריך להימנע מדברים רבים בעת עיצוב ספר ילדים. בהתבסס על ניסיון של שנים בבדיקת ספרי ילדים ובראות מה הילדים והנכדים שלי אוהבים ולא אהבו, הנה כמה טיפים למה לא לעשות:

יצירות אמנות לא מקצועיות: עם ספר ילדים, תמונה שווה אלף מילים, וסמוך עלי, ילדים קטנים יודעים את ההבדל בין אמנות טובה לרעה. אולי לא תוכל לספר מה הם מתארים בציורים שלהם, אבל הם יודעים מתי משהו "מבאס". שוחחתי על ספרי ילדים עם חבר שלי יום אחד שנזכר בספר מסוים שקרא בילדותו שבו התמונות נצבעו בנקודות. הוא לא זוכר שום דבר על הספר מלבד שהיו חבורה של תמונות של בעלי חיים ושאלה חוזרת ונשנית לכל אחד כמו "למה האריה היה אומלל?" ידידי זוכר שאמו קראה את הספר בקול רם והוא ענה שוב ושוב על השאלות הללו באומרו, "כי יש לו באגים בכל רחביו." הנקודות באיורים נראו כמו נחיל זבובים או דבורים המקיפות את החיות, וזה היה ממש פנייה בעיניו וגרמה לו לא לחבב את הספר, בקיצור, האיורים לא היו טובים במיוחד.

בזמן האחרון ראיתי מגמה בספרי ילדים בהוצאה עצמית של איורים שנעשו על ידי ילדים. בֶּאֱמֶת? מדוע שילד בן שמונה ירצה לקרוא ספר שאויר על ידי ילד בן שמונה? הילד יכול היה לצייר במקום זאת ספר משלו. אני לא יודע על הילדים שלך, אבל אלה שהכרתי תמיד אהבו איורים טובים. כשיש לך ילד שממחיש את הספר שלך, זה פשוט נראה כמו בלגן ולעתים קרובות אתה אפילו לא יכול לדעת מה האיורים. גרוע כמעט כמו שהמחבר עושה את האיורים בעצמו. אני לא יכול להגיד לך כמה ספרים ראיתי איפה נעשו האיורים בעפרונות צבעוניים – אני לא מדבר כאן בעפרונות צבעי מים. כאשר משוחזרים, התמונות נראות זולות ומקושקשות. למרבה הצער, כמה פעמים טעיתי – איורים שחשבתי שנעשו על ידי ילד נעשו על ידי מבוגר – מדוע איש לא אמר לאדם הזה שהוא לא יכול לצייר!

שלם את התוספת כדי שאמן מקצועי ייצור את האיורים שלך. בדוק דוגמאות מעבודת האדם לפני שתעסיק אותו. זה ישפיע מאוד על הצפייה בספר שלך על ידי ילדים ומבוגרים כאחד.

גודל הספר: זה שהוא ספר ילדים לא אומר שאתה יכול לעשות איתו כל מה שאתה רוצה. שמור על גודל סטנדרטי עבור הספר שלך. הכנת ספר גדול מדי פשוט הופכת אותו לבלתי מסורבל. יותר מכל דבר, שקול את חנויות הספרים והספריות. ספרנים ובעלי חנויות ספרים שונאים ספרים שלא נכנסים למדפים שלהם או שלא ניתן להציג אותם כדי שאנשים יוכלו לקרוא את עמוד השדרה. חפש ספרים שיצאו לאחרונה ושוחח עם בעלי חנויות ספרים והורים על אילו ספרים ילדים מרגישים בנוח להחזיק ובאיזה מידות מעשיים.

גופנים: כאן נראה שאנשים חושבים שהכל הולך. "שיהיה לנו גופן ורוד פרחוני בן שש עשרה נקודות." אתה יכול לשמוע אותי צורח, "לא!" מקל עם סוג שחור על רקע לבן. בתכנון האיורים, הבהר כי ברצונך להשאיר מקום בכל עמוד למילים ואז תכנן את האיורים בהתאם. למעשה, אם אתה כותב ספר ילדים בן שלושים ושניים עמודים, קבע איזה טקסט יופיע בכל עמוד כדי שהמאייר יוכל לעבד את האיור סביב מיקום הטקסט. עדיף להשאיר פינה לבנה או תחתונה לבנה לכל עמוד, כך שניתן יהיה להציב שם טקסט בגופן סטנדרטי שחור-שתים-נקודות קל לקריאה. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא שהמאייר שלך יעשה איורים בעמוד מלא עם שמי לילה שחורים או כחולים כהים ולכן כאשר הגופן השחור מונח עליו, לא ניתן לקרוא אותו ואתה לא רוצה לשים גופן לבן שם ואז גופן שחור בעמוד אחר. הפוך את הגופן שלך לגודל הגופן והצבע לסטנדרטיים בכל הספר.

זכור גם שילדים אינם אלה שקוראים את ספרך. יתכן שקראו אותו בקול רם על ידי סבא, שעונד לבני-בימוי ולא יכול לקרוא גופנים קטנים או גופן צהוב על דף לבן. היו ידידותיים לסבא וסבתא.

מדפסת לעומת מסך מחשב: לבסוף, זכרו כי צבעים על גבי מסך מחשב קשים מאוד להתאמה למה שיודפס. האדום שלך עשוי להיראות כתום בעת ההדפסה. הכחול שלך עשוי להיראות כהה או בהיר יותר ממה שתכננת. שוחח על הבעיות הללו עם המדפסת שלך. אתה רוצה שהצבעים שלך ייראו טוב בעת ההדפסה, ואתה רוצה שהטקסט שלך יהיה קריא אם רקע צבעוני יהיה שונה בהדפסה מאשר איך שהוא נראה במחשב שלך.

פחות הוא יותר כשמעצבים ספרי ילדים. ילדים לא צריכים מילים ורודות כדי שיהיו בעלי דמיון. הם זקוקים לספרים כתובים היטב למראה מקצועי, שלא רק מעשירים את דמיונם ומלמדים אותם לקרוא, אלא גם מלמדים אותם כיצד נראה מוצר איכותי כדי שלא יגדלו להיות בינוניים במטרות החיים שלהם. הסיפור והמראה והתחושה של ספר ילדים מהווים דוגמא לילדים, אז עשו זאת נכון ולא תתחרטו על כך אחר כך.

פורסם על ידי Irene Watson
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?