משה סייטס

משה סייטס

מפתח אתרי אינטרנט

מומחה וורדפרס, ווקומרס, אלמנטור, ותוספים.
מפתח HTML CSS

השירותים שלנו

טופס הזמנת שירות
ויצירת קשר

פרופיל

קטגוריות פעילות בפורום

כלים שימושיים

תגיות מורחבות

Notifications

 1. פורום זה מהוה תמיכה טכנית, אך יש בו רשות לכל אחד לשאול ולהשיב בו.
 2. פורום זה אינו משמש תמיכה ללקוחות החברה בלבד אלא לכל אחד.
 3. המערכת שומרת הזכות לא לאשר תגובות לפי ראות עיניה.
 4. איננו מתחייבים לתמוך בבאגים שנמצאו בתוספים לתקנם (גם לא בתשלום), מכיון שאנו מוגבלים ביכולותינו, אך אנו כן ממליצים לשלוח דיווח באג למפתח שיצר את התוסף, בדף או באתר שמשם הורדתם אותו.

  'באג' פירושו שהתוכנה לא מתפקדת כפי איך שהמפתח שלה פרסם שהיא מתפקדת. אך במידה והתוסף אינו עושה מה שרציתם שהוא יעשה, אינו נחשב אצלנו באג.

 5. לכל שאלה יש לפתוח נושא חדש, ואין להמשיך שרשור אחד לנושא אחד, גם אם התעוררה בעיה כתוצאה מהבעיה הקודמת. דבר זה שומר על נראות הפורום, וכן מועיל למשתמשים לחפש אחר כך.
 6. תמיכה טכנית וייעוץ שלא דרך הפורום ניתנת בתשלום. הודעה זו מהוה הסכם מראש על כך.
 7. נשמח לקבל הצעות ייעול, שיפורים, הצעות לפיתוח ועיצוב האתר, ודיווח באגים כאן.
 8. אין לכתוב באתר נושאים השנויים במחלוקת או פרסומות מכל סוג שהוא.
  אין לדון באתר על גורמים צד ג' לטוב ולמוטב.
  הודעות הנכללות בחשש ההגבלות הנ"ל לא יאושרו.

כיצד ללמוד את אומנות הקליגרפיה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

Table of Contents

0
(0)

קליגרפיה היא אמנות כתב היד היפה. זו צורת אמנות שקצת שונה מאחרות. הסיבה לכך היא שיש "כללים" לגבי אופן יצירת הטפסים האותיים, המכונים "ידיים" או סגנונות קליגרפיה. בשפת המחשב סגנונות אלה נקראים 'גופנים'.

על מנת ליצור טופס אותיות מסוים, עליך ללמוד אותו על ידי התבוננות אמיתית באותיות. חשוב ביותר למצוא דוגמאות לסגנונות אותיות אלה שנוצרו על ידי קליגרפים ראשיים. מכיוון שרוב האנשים יודעים לכתוב, אתה יכול לטעות בלמידה ממישהו שבאמת יודע מעט על הכישורים לכתוב ידיים היסטוריות. זה יהיה כמו לנסות להיות צלם מקצועי ממישהו שרק כל אחד מהם השתמש בטלפון שלהם לצילומים! למידה מסופר מאסטר תלמד אותך מיומנויות מצוינות שייצרו אותיות ועיצוב מצוינים באופן עקבי.

אחד המאפיינים החשובים של הקליגרפיה שתלמד הוא שלאותיות יש חלקים עבים ודקים, שנוצרים בזווית בה אתה מחזיק את העט שלך עם ציפורן חתוכה מרובעת. זה החלק של העט שמגיע בגדלים שונים, שאתה טובל לתוך דיו או צבע. אתה משיג זאת בזווית שבה אתה מחזיק את העט בעקביות כשכותבים את האותיות שלך. בקליגרפיה של נחושת, החלקים העבים והדקים של האותיות נוצרים על ידי הפעלת לחץ על ציפורן העט בעת הכתיבה.

עקביות היא המאפיין החשוב ביותר – לימוד גובה, רוחב, שיפוע, סריפים, הסתעפות וחלקים אחרים של האותיות, ואז היכולת לכתוב אותם כך בכל פעם! לשם נכנסים לימוד, התבוננות ותרגול. צריך להתרגל לעט: להחזיק אותו בזווית העט המתאימה, כמה חזק אתה לוחץ כלפי מטה (לא לוחץ חזק או שהדיו לא יזרום!) ואפילו איך הרבה דיו ששמת על הציפורן. וברגע שלומדים על יצירת אותיות, עליכם ללמוד איזה סוג של דיו או צבע, נייר, כיצד לשלוט בנייר, ריווח נכון … עוד ועוד.

אל תתייאש. זה לוקח זמן. זה אותו הדרך בה כל איש מקצוע מכיר את כלי העבודה שלהם – נגר המשתמש במסור, מנתח פלסטי מכניס תפרים, טניסאי נהדר המשתמש במחבט שלהם! זה לוקח המון שעות, ולבסוף שנים להיות מאסטר עקבי.

החלק האחרון של הלמידה הוא אמנות הקליגרפיה. זה לוקח קצת כישרון כדי ליצור מכתבים ומסמכים יפים. היכנס לאתרי האינטרנט של גילדות קליגרפיה כגון חברת הסופרים בניו יורק. בדוק את עבודתם של קליגרפים מובילים, כמו ג'ון סטיבנס עיצובים, ואלינור ווינטרס, ג'ואן פינק ואחרים. יש יצירות אמנות עוצרות נשימה! לא כל אחד יכול להיות סופר מוביל – לא משנה כמה שעות אתה מתאמן. אתה צריך מיומנות וטאלנט.

אבל אם אתה רק רוצה לכתוב יפה, או לשפר את עבודת העט שלך – נסה זאת! אתה יכול ליצור איתי קשר כדי לעיין בטופסי המכתב שלך באמצעות שיעורים מקוונים – ביקורת על עבודתך והצעות כיצד לשפר את האותיות וללמוד את אומנות הקליגרפיה.

פורסם על ידי Lianda Ludwig
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכונים נוספים:

שאל את השאלות שיש לך בוורדפרס, וקבל את המידע שאתה צריך!

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?