כיצד להגן על אתר הוורדפרס שלך מפני שולחי דואר זבל

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

וורדפרס הוא אחד הכלים הקלים והזמינים באינטרנט להקמת אתר במהירות וללא מאמץ רב. פלטפורמה זו משמשת לכל דבר, החל מבלוגים פרטיים ועד אתרים עסקיים מן המניין, מה שהופך אותה למערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר (CMS) באינטרנט. כמות הגמישות שמציעה וורדפרס מבחינת פונקציות התוסף, התבניות וכמעט כל דבר אחר נחוץ היא אינסופית – ומכאן הפופולריות שלה. למרבה הצער, בגלל פופולריות כזו ושכל אחד יכול לעצב תבנית או תוסף ולבצע שינויים אחרים באתר וורדפרס, זה יכול לפעמים להיות יעד לספאם.

מגנט לספאם

אתרי וורדפרס הם המועדפים על בלוגי דואר זבל ובוטים נובעים מכך שזה ה- CMS הפופולרי ביותר והוא קוד פתוח. פירוש המונח קוד פתוח הוא שכל הקוד המשמש ביצירת אתר וכן נושאיו, תוספותיו ופונקציות אחרות זמינים לשימוש ציבורי. לרוב, זהו נכס גדול ומשאב יקר ערך; עם זאת, באתרים כאלה עלולות להיות בעיות בתגובות לא רצויות. על ידי גישה לקוד שעליו בנויה וורדפרס, ניתן להשתמש בידע זה ליצירת בוטים ויישומים אחרים העוקפים חלק מהפונקציות האנטי ספאם הקיימות בתוך הקוד עצמו. בנוסף, ישנן פונקציות מסוימות המקלות על בלוג WordPress אחד להפציץ בלוגים ודפים אחרים של WordPress.

הפחתת דואר זבל

ישנן מספר שיטות בהן ניתן להשתמש כדי לעצור או להפחית מהערות דואר זבל מלהגיע לדף WordPress או לבלוג. אף אחד מהם אינו חסין שוטים; עם זאת, שימוש בשיטות כאלה הוא האפשרות הטובה ביותר לשלוט בסוגיות כאלה.

  • הערות – הדרך הקלה ביותר למנוע מכל דואר זבל להגיע לדף אינטרנט או לבלוג היא פשוט לכבות תגובות, באתר כולו או רק בפוסט מסוים. בהחלט קיימת מחלוקת בשאלה האם זו השיטה הטובה ביותר, שכן בדרך כלל עדיפים להתיר הערות משירות לקוחות או מנקודת מבט של SEO. יש אפשרות להגדיר פקדי מנהל כך שכל הערות שמגיעות לדף אינטרנט חייבות להיות מאושרות על ידי המנהל לפני הפרסום. פעולה זו פועלת רק כאשר התגובות הנכנסות נבדקות במועד כדי לפרסם בהקדם האפשרי.
  • אנטי – ספאם – ישנם אתרים מסוימים של תוספים נגד ספאם לאתרי וורדפרס המפרשים הערות נכנסות ומחזיקות כל צפוי בתגובות בלתי רצויות עד לבדיקה. תוכניות אלה בדרך כלל מנתחות דברים שונים אודות תגובה נכנסת, כגון כתובת האתר שלה, התוכן ומידע אחר המשמש לזיהוי דואר זבל, והתוצאה הסופית היא פחות הערות שיש להזין באופן ידני. נכון לעכשיו, כמה מהתוספים המובילים נגד ספאם עבור WordPress הם Askimet, Bouncer Bouncer ו- Challenge.
  • איסור על כתובות אתרים – אם תגובות רבות לא רצויות או לא רצויות מגיעות מאותה כתובת אתר, ניתן לאסור לחלוטין את אותה כתובת URL ולא לדאוג לאשר תגובות נכנסות. יש פונקציה בלוח הבקרה של וורדפרס הנקראת "תגובה שחורה" אשר יכולה לחסום דפדפנים לקבל דפי זבל מסוימים וכן לרשימה שחורה אתר ששולח לעתים קרובות גם דואר זבל. אפשר לאסור כתובות אתרים, מילות מפתח, כתובות דוא"ל ומונחים ספציפיים אחרים כדי לאסור דברים מסוימים כגון שפה בלתי הולמת לפני שמותר לפרסם תגובה.

למרות שכמעט בלתי אפשרי לעצור כל תגובה לא רצויה או לא רצויה מאתר WordPress, השיטות שהוזכרו לעיל מאפשרות להבטיח שהתגובות כאלה לא יפורסמו. תמיד יהיו שולחי דואר זבל שתוקפים באמצעות דוא"ל, דפי אינטרנט, בלוגים או כל יכולת מקוונת אחרת. מנחם לדעת שעל ידי שימוש בטכנולוגיה זמינה כנגד בעיה כזו, ניתן להגן על מרבית דפי האינטרנט מפני התקפות אלה ולהמשיך ליהנות מנוכחות שלווה באינטרנט!

פורסם על ידי Chris M Hunter
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?