טיפים PHP לשיפור מיומנויות התכנות שלך

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

PHP היא אחת משפות התכנות אשר פותחו עם יכולות מובנות לפיתוח אתרים. מאפייני השפה החדשים הכלולים ב- PHP 7 מקלים עוד יותר על מתכנתים לשפר את מהירות יישום האינטרנט שלהם מבלי לפרוס משאבים נוספים. המתכנתים שלהם יכולים לעבור לגרסה האחרונה של שפת התסריטים הנמצאת בשימוש נרחב בצד השרת כדי לשפר את מהירות הטעינה של אתרים מבלי להשקיע זמן ומאמץ נוספים. אך מפתחי יישומי האינטרנט עדיין זקוקים להתמקדות בקריאות ובשימוש חוזר של קוד ה- PHP בכדי לשמור ולעדכן את יישומי האינטרנט במהירות בעתיד.

12 טיפים לכתיבת קוד PHP נקי, מתחזק וניתן לשימוש חוזר

1) נצל את הפונקציות המקומיות
בעת כתיבת קוד PHP, למתכנתים יש אפשרות להשיג את אותה מטרה באמצעות פונקציות מקוריות או פונקציות מותאמות אישית. אך על המפתחים לנצל את הפונקציות המובנות המסופקות על ידי PHP בכדי לבצע מגוון משימות מבלי לכתוב קוד נוסף או פונקציות מותאמות אישית. הפונקציות המקוריות יסייעו עוד למפתחים לשמור על קוד היישום נקי וקריא. הם יכולים לאסוף מידע בקלות על הפונקציות המקוריות ועל השימוש בהן על ידי עיון במדריך למשתמש של PHP.

2) השווה פונקציות דומות
היזמים יכולים להשתמש בפונקציות מקוריות כדי לשמור על קוד ה- PHP קריא ונקי. אך עליהם לזכור שמהירות הביצוע של פונקציות PHP בודדות שונה. כמו כן, פונקציות PHP מסוימות צורכות משאבים נוספים מאחרות. מכאן שעל המפתחים להשוות פונקציות דומות של PHP, ולבחור את זו שאינה משפיעה על ביצועי יישום האינטרנט ולצרוך משאבים נוספים. לדוגמה, עליהם לקבוע את אורך המחרוזת באמצעות isset () במקום strlen (). בנוסף להיותו מהיר יותר מ- strlen (), isset () נשאר גם בתוקף ללא קשר לקיומם של משתנים.

3) שמור את רוב סקריפטים ה- PHP
על מתכנתי ה- PHP לזכור כי זמן ביצוע התסריט שונה משרת אינטרנט אחד למשנהו. למשל, שרת האינטרנט של Apache משרת דף HTML הרבה יותר מהר מאשר סקריפטים של PHP. כמו כן, עליו לקמפל מחדש את סקריפט ה- PHP בכל פעם שהדף מתבקש. המתכנתים יכולים לבטל בקלות את תהליך איסוף מחדש של התסריטים על ידי אחסון במטמון ברוב הסקריפטים. יש להם גם אפשרות לצמצם את זמן איסוף הסקריפט באופן משמעותי באמצעות מגוון כלי המטמון של PHP. לדוגמה, המתכנתים יכולים להשתמש ב- memcache כדי לשמור במטמון מספר רב של סקריפטים ביעילות, יחד עם צמצום אינטראקציות בין מסדי נתונים.

4) ביצוע קוד מותנה עם מפעילים כלכליים
זה מקובל בקרב מפתחי PHP לבצע קוד מותנה עם הצהרות If / Else. אך על המפתחים לכתוב קוד נוסף בכדי לבצע קוד מותנה באמצעות הצהרות If / Else. הם יכולים בקלות להימנע מכתיבת קוד נוסף על ידי ביצוע קוד מותנה באמצעות אופרטור טרינרי במקום הצהרות If / Else. המפעיל השלילי מסייע למתכנתים לשמור על הקוד נקי וללא עומס על ידי כתיבת קוד מותנה בשורה אחת.

5) שמור על הקריאה קריא ומתוחזק
לעתים קרובות מתכנתים מתקשים להבין ולשנות את הקוד שנכתב על ידי אחרים. לפיכך, הם זקוקים לזמן נוסף כדי לתחזק ולעדכן את יישומי ה- PHP ביעילות. תוך כדי כתיבת קוד PHP, המתכנתים יכולים להפוך את היישום בקלות לתחזוקה ולעדכון על ידי תיאור השימוש והמשמעות של קטעי קוד בודדים בצורה ברורה. הם יכולים להפוך את הקוד לקריא בקלות על ידי הוספת הערות לכל קטע קוד. ההערות יקלו על מפתחים אחרים לבצע שינויים בקוד הקיים בעתיד מבלי להשקיע זמן נוסף ומאמץ.

6) השתמש ב- JSON במקום ב- XML
תוך כדי עבודה עם שירותי אינטרנט, למתכנתים PHP יש אפשרות להשתמש גם ב- XML ​​וגם ב- JSON. אך הם תמיד יכולים לנצל את פונקציות ה- PHP המקוריות כמו json_encode () ו- json_decode () כדי לעבוד עם שירותי אינטרנט בצורה מהירה ויעילה יותר. עדיין יש להם אפשרות לעבוד עם צורת XML של נתונים. המתכנתים יכולים לנתח את נתוני ה- XML ​​בצורה יעילה יותר באמצעות ביטוי רגיל במקום מניפולציה של DOM.

7) העבר הפניות במקום ערך לפונקציות
מתכנתי ה- PHP המנוסים לעולם אינם מצהירים על שיעורים ושיטות חדשות רק כאשר הם הופכים להיות חיוניים. הם גם בוחנים דרכים לשימוש חוזר בשיעורים ובשיטות לאורך הקוד. עם זאת, הם גם מבינים את העובדה שניתן לתפעל פונקציה במהירות על ידי העברת הפניות במקום ערכים. עוד הם יכולים להימנע מהוספת תקורות נוספות על ידי העברת הפניות לפונקציה במקום לערכים. עם זאת, הם עדיין צריכים להבטיח שהלוגיקה לא תהיה מושפעת תוך כדי העברת הפניות לפונקציות.

8) הפעל דיווח על שגיאות במצב פיתוח
על המפתחים לזהות ולתקן את כל השגיאות או הפגמים בקוד ה- PHP במהלך תהליך הפיתוח. עליהם גם להשקיע זמן ומאמץ נוסף בכדי לתקן את שגיאות הקידוד והבעיות שזוהו במהלך תהליך הבדיקה. המתכנתים פשוט הגדירו את דיווח השגיאות ל- E_ALL כדי לזהות שגיאות קלות ועיקריות בקוד ה- PHP במהלך תהליך הפיתוח. עם זאת, עליהם לבטל את אפשרות דיווח השגיאות כאשר היישום עובר ממצב פיתוח למצב ייצור.

9) החלף הצעות מחיר כפולות בציטוטים בודדים
בעת כתיבת קוד PHP, למתכנתים יש אפשרות להשתמש במרכאות בודדות (') או במרכאות כפולות ("). אך המפתחים יכולים לשפר בקלות את הביצועים של יישום ה- PHP על ידי שימוש במרכאות בודדות במקום במרכאות כפולות. הקוד היחיד יגדיל את מהירות הביצוע של לולאות בצורה דרסטית. כמו כן, הצעת המחיר היחידה תאפשר למתכנתים להדפיס שורות מידע ארוכות יותר בצורה יעילה יותר. עם זאת, על המפתחים לבצע שינויים בקוד ה- PHP תוך שימוש במרכאות בודדות במקום במרכאות כפולות.

10) הימנע משימוש בתווים כלליים בשאילתות SQL
מתכנתים של PHP משתמשים לעיתים קרובות בתווים כלליים או * כדי לשמור על שאילתות SQL קומפקטיות ופשוטות. אך השימוש בתווים כלליים עשוי להשפיע ישירות על ביצועי יישום האינטרנט אם למסד הנתונים יש מספר עמודות גבוה יותר. על המתכנתים להזכיר את העמודות הנדרשות במיוחד בשאילתת SQL כדי לשמור על אבטחת הנתונים ולהפחית את צריכת המשאבים.

11) הימנע מביצוע שאילתות מסדי נתונים בלולאה
ה מתכנתים של PHP יכול לשפר בקלות את ביצועי יישום האינטרנט על ידי אי ביצוע שאילתות מסד נתונים בלולאה. יש להם גם מספר אפשרויות להשיג את אותן תוצאות מבלי לבצע שאילתות בסיס נתונים בלולאה. לדוגמה, היזמים יכולים להשתמש בתוסף וורדפרס חזק כמו Query Monitor כדי להציג את שאילתות מסד הנתונים יחד עם השורות המושפעות מהם. הם יכולים אפילו להשתמש בפלאגין ניפוי הבאגים לזיהוי שאילתות מסדי נתונים איטיות, כפולות ושגויות.

12) לעולם אל תסמוך על קלט המשתמש
מתכנתי ה- PHP החכמים שומרים על אפליקציית האינטרנט מאובטחת על ידי כך שהם מעולם לא סומכים על הקלט שמגיש המשתמשים. הם תמיד בודקים, מסננים ומנקים את כל פרטי המשתמשים כדי להגן על היישום מפני איומי אבטחה משתנים. הם יכולים גם למנוע ממשתמשים להגיש נתונים לא הולמים או לא חוקיים באמצעות פונקציות מובנות כמו filter_var (). הפונקציה תבדוק אם קיימים ערכים מתאימים בזמן קבלת או עיבוד קלט משתמש.

עם זאת, חשוב גם למפתחי האינטרנט לבחור את מסגרת ה- PHP וכלי הפיתוח המתאימים. נכון לעכשיו, לכל מתכנת יש אפשרות לבחור ממגוון רחב של מסגרות PHP קוד פתוח, כולל Laravel, Symfony, CakePHP, Yii, CodeIgniter ו- Zend. לפיכך, זה הופך להיות חיוני עבור מתכנתים לבחור PHP שמשלים את כל צרכי הפרויקט. כמו כן, עליהם לשלב כלי פיתוח מרובים של PHP כדי להפחית את זמן הפיתוח באופן משמעותי ולהפוך את יישום האינטרנט לתחזוקה.

פורסם על ידי Arun Kumar Biswal
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

Value True Story

0 (0) All the latest gaming news, recreation evaluations and trailers The go-to source for comic book and superhero film followers. To be coming by

כללי

Customized Essay Writing

0 (0) Do you have a special or important task that few regular writers can do? Then you?ve come to the right place as we

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?