טיפים לעבודה עם מפתחי אתרים

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

בעת בניית אתרים, מעצבי אתרים וקופירייטרים מקבלים את מרבית תשומת הלב. עם זאת, יש שחקן מפתח אחר שלעתים קרובות מתעלמים ממנו בתהליך: היזם.

המעצב יוצר את המראה והתחושה של האתר, והכותב מעצב את התוכן. אבל היזם הוא זה שמשלב את הכל על ידי כתיבת הקוד ובניית התשתית לאתר. היזם דואג שהעיצוב יופיע כראוי בדף, שכל הפונקציונליות תפעל כמתוכנן ושהאתר תואם לדפדפני אינטרנט שונים.

בעת שכירת סוכנות לעיצוב אתרים לבניית אתר, הסוכנות תטפל בדרך כלל בעיצוב, בפיתוח ובתוכן. עם זאת, יש חברות שמעדיפות להתמודד עם פעילויות העיצוב והתוכן בבית ולהעביר את קידוד מיקור החוץ למפתח עצמאי. אם תחליט ללכת בדרך זו, הנה כמה טיפים לעבודה עם פרילנסר.

  • הגדר יעדים ופרמטרים ברורים. הגדירו בבירור את היקף ויעדי הפרויקט, כולל כל הפונקציות שאתם צריכים באתר.
  • קבל את זה בכתב. למפתחים עשויים להיות רעיונות שונים לגבי הקשר ומי הבעלים של מה ברגע שהאתר נבנה. חוזה כתוב שמפרט את האחריות והחובות של כל צד, שנחתם לפני שהיזם מתחיל לעבוד, יכול לחסוך הרבה צער בהמשך הדרך. אתה לא רוצה לנהל משא ומתן על תנאים באמצע פרויקט.
  • הגדר בעלות. אלא אם כן תציין אחרת, היזם הוא הבעלים של זכויות היוצרים על הקוד. אם אתה רוצה להיות הבעלים של המוצר (אתה כן!), על היזם להקצות לך או לחברתך את כל הזכויות הקשורות למוצר העבודה. רוב המפתחים יעשו זאת, אך ייתכן שיש להם אי הכללות של תבניות או כלים שפיתחו בעצמם.
  • הגן על עצמך. על החוזה שלך לדרוש מהמפתח לשפות אותך במקרה שתתבע מכיוון שהיזם השתמש בקוד המוגן בזכויות יוצרים של מישהו אחר. הוא צריך לכלול גם הוראות סודיות המחייבות את היזם להגן על כל סודות המסחר או הרעיונות לפיתוח עתידי שיש לך.
  • הקצאת מנהל פרויקט. בנוסף לשמירת הפרויקט בתזמון, מנהל פרויקט משמש כאיש קשר בין היזם לשאר הצוות, ומסייע לפתור סכסוכים ולשמור על קווי התקשורת פתוחים. באופן אידיאלי, על מנהל הפרויקט להכיר מעט קוד ולהיות מסוגל לדון עם המפתח על סוגיות תכנות בסיסיות.
  • התעקש לראות את העבודה בעיצומה. קוד כתיבה הוא פעילות בודדת הנוטה למשוך אנשים בודדים. מפתחים רבים מעדיפים לקבל את המטלה ואז לצאת ולעבוד לבד עד שהם יחזרו אליכם עם הפרויקט המוגמר. לא פעם הדבר יוביל לתוצאה לא מספקת. התעקש על פגישות "צ'ק-אין" רגילות לבדיקת ההתקדמות ולוודא שהכל בדרך.
  • תהיה מציאותי. כמו בכל נותן שירותים מקצועי, יש לכבד את זמן היזם. זה בסדר להגדיר צ'ק-אין רגיל, אך אל תצפה שהיזם יקפוץ בכל שיחת קריאה. ויש לזכור כי היזם הוא רק גלגל שיניים אחד בגלגל. אם המעצב והכותב יעלו על פי לוח הזמנים, זה ישפיע על יכולתו של היזם לספק בזמן.

לבסוף, השתדל להבין ולכבד את מפתחי רשת ניסיון ושיפוט. ההסבר שלהם אולי נשמע כמו טכנו-פלפול, אך לרוב למפתחים יש סיבות טובות לרצות לקודד משהו בצורה מסוימת. אם יש לך ספק, זה אף פעם לא כואב לקבל חוות דעת שנייה.

פורסם על ידי Jordan Paraso
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?