משה סייטס

משה סייטס

מפתח אתרי אינטרנט

מומחה וורדפרס, ווקומרס, אלמנטור, ותוספים.
מפתח HTML CSS

השירותים שלנו

טופס הזמנת שירות
ויצירת קשר

פרופיל

קטגוריות פעילות בפורום

כלים שימושיים

תגיות מורחבות

Notifications

 1. פורום זה מהוה תמיכה טכנית, אך יש בו רשות לכל אחד לשאול ולהשיב בו.
 2. פורום זה אינו משמש תמיכה ללקוחות החברה בלבד אלא לכל אחד.
 3. המערכת שומרת הזכות לא לאשר תגובות לפי ראות עיניה.
 4. איננו מתחייבים לתמוך בבאגים שנמצאו בתוספים לתקנם (גם לא בתשלום), מכיון שאנו מוגבלים ביכולותינו, אך אנו כן ממליצים לשלוח דיווח באג למפתח שיצר את התוסף, בדף או באתר שמשם הורדתם אותו.

  'באג' פירושו שהתוכנה לא מתפקדת כפי איך שהמפתח שלה פרסם שהיא מתפקדת. אך במידה והתוסף אינו עושה מה שרציתם שהוא יעשה, אינו נחשב אצלנו באג.

 5. לכל שאלה יש לפתוח נושא חדש, ואין להמשיך שרשור אחד לנושא אחד, גם אם התעוררה בעיה כתוצאה מהבעיה הקודמת. דבר זה שומר על נראות הפורום, וכן מועיל למשתמשים לחפש אחר כך.
 6. תמיכה טכנית וייעוץ שלא דרך הפורום ניתנת בתשלום. הודעה זו מהוה הסכם מראש על כך.
 7. נשמח לקבל הצעות ייעול, שיפורים, הצעות לפיתוח ועיצוב האתר, ודיווח באגים כאן.
 8. אין לכתוב באתר נושאים השנויים במחלוקת או פרסומות מכל סוג שהוא.
  אין לדון באתר על גורמים צד ג' לטוב ולמוטב.
  הודעות הנכללות בחשש ההגבלות הנ"ל לא יאושרו.

החשיבות של פיתוח אתרים אחוריים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

Table of Contents

0
(0)

בעת יצירת אתר חדש, על המפתחים להתמקד בפיתוח חזית וגם פיתוח אחורי. חזית היישום מתייחסת לקוד הנראה לעיני המבקרים באתר. בדרך כלל, קוד חזית יוצר ממשקים שדרכם היישום מתקשר עם המשתמשים. מצד שני, קוד ה- backend מתקשר עם השרת ומספק תוכן או נתונים שיוצגו למשתמשים. אז קוד ה- backend עוסק ביישום כמו גם בשרת האינטרנט ובסיס הנתונים. השילוב של יישום, שרת ומסד נתונים הופך את קידוד ה- backend למורכב וחשוב כאחד.

מדוע מפתחים חייבים להקדיש תשומת לב רבה יותר לפיתוח אתרים אחורי?

מקל על חילופי מידע

כפי שצוין קודם לכן, backend מורכב משלושה אלמנטים מרכזיים של אתר, כלומר יישום, שרת אינטרנט ומסד נתונים. בעת גישה לממשק המשתמש של אתר, כל משתמש נדרש לספק את מזהה הכניסה והסיסמה שלו. מזהה הכניסה והסיסמה המסופקים על ידי המשתמש מאומתים על ידי ה- backend. כמו כן, כל מידע המוגש על ידי המשתמש נשמר בבסיסי הנתונים באמצעות קוד ה- backend. כמו כן, ה- backend מאחזר מידע ממסד הנתונים ושולח את המידע לממשק המשתמש להצגה בפני המשתמש. לפיכך, החלק האחורי של האתר משמש כמבנהו ומאפשר חילופי מידע.

פועל בסביבות שונות

כיום עסקים פורסים אתרים ויישומי רשת במספר סביבות. למשל, ארגונים מסוימים מעדיפים להפעיל אתרים בשרתי אינטרנט, בעוד שאחרים פורסים יישומי אינטרנט בענן. יחד עם זאת, עסקים רבים משלבים אפילו את שתי אפשרויות האירוח כדי להפיק תועלת כמו ביצועים משופרים וסקלביליות. הגדרת שרת האינטרנט משתנה מרשת לרשת אחרת. כמו כן, לעתים קרובות מתכנתים מפיצים עומס עבודה בצד השרת על פני מספר מכונות. סביבות האירוח השונות הופכות את החיוני למפתחים להתאים אישית את ה- backend של אתרים.

מכיל את לוגיקת היישומים

רוב המתכנתים כיום שומרים על ממשק המשתמש וההיגיון היישומי של אתר נפרדים כדי לפשט את הפיתוח והתחזוקה שלו. בנוסף לכלול את רכיבי התחום והתשתית של אפליקציה, לוגיקת היישום מבצעת גם את עיבוד הנתונים השגרתי הנדרש לכל עסק. ה- backend של אתר מכיל את לוגיקת היישום שלו. לפיכך, על המפתחים להתמקד בפיתוח אתרים אחוריים כדי לעבור מקצה אחד למשנהו בצורה חלקה, ולגרום לממשקי משתמש מרובים לגשת לאותו לוגיקה של יישומים.

מוסיף שירות לכל פונקציונליות של Frontend

במהלך פיתוח אתר, מתכנתים נדרשים לכתוב קוד backend כדי להוסיף שירות לכל פונקציונליות של frontend. למשל, עליהם לכתוב קוד באמצעות שפת תכנות בצד השרת כדי להוסיף פונקציונליות לטופס כניסה למשתמש. בכל פעם שמשתמש מזין את אישורי הכניסה שלו, קוד ה- backend יאסוף את הערכים וישווה אותם לנתוני הכניסה השמורים בבסיסי הנתונים. כמו כן, קוד backend מוסיף פונקציונליות לטפסים, פרופילים וחשבונות שונים. לפיכך, אף אתר אינו יכול לתפקד ללא קוד backend איכותי.

משפיע על חוויית המשתמש באתר

השימושיות וחוויית המשתמש של אתר משפיעים על הפופולריות שלו לטווח הארוך יותר. כפי שצוין קודם לכן, כל המשימות הנדרשות להפעלת פונקציית אתר מבוצעות בקצה האחורי. כך שחוויית המשתמש שמספק אתר תושפע מאיכות קוד ה- backend. כל בעיה בקוד ה- backend עלולה לגרום לקריסות תכופות של האתר, הפעלת האתר לאט ובעיות ביצועים דומות. יחד עם זאת, פגמים קלים בקוד ה- backend עלולים להפוך את האתר לפגיע מפני תוכנות זדוניות ממוקדות והתקפות אבטחה. חשוב למפתחים להתמקד באיכות ובמבנה של קוד ה- backend בכדי לגרום לאתר לספק חוויית משתמש עשירה יותר ללא הפרעות.

חשוב גם למפתחים לבצע אפקט backend בניית אתרים על ידי בחירת שפת התכנות והמסגרת הנכונים. מכיוון שיש להם אפשרות לבחור בין שפות תכנות רבות בצד השרת, על המתכנתים לבחור את השפה העונה על כל צרכי הפרויקט. כמו כן, עליהם גם לבחור את מסגרת הפיתוח והכלים הנכונים בהתאם לשפת התכנות הספציפית בצד השרת.

פורסם על ידי Aaliyah Choudhry
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עדכונים נוספים:

שאל את השאלות שיש לך בוורדפרס, וקבל את המידע שאתה צריך!

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?