הגדרת עיצוב אתרים רספונסיבי

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

מה זה עיצוב אתרים רספונסיבי? בעיקרו של דבר זה כאשר עיצוב האתר מגיב למידות המסך. במילים אחרות, אתר שנבנה להגיב, שם לב לגובה ולרוחב של המסך (למעשה, האזור הניתן לצפייה הוא בדרך כלל חלון דפדפן, כמו ב- Internet Explorer), ומתאים את פריסת עמוד האינטרנט כך שתתאים לאזור הניתן לצפייה. כראוי (על פי מה שמעצב אתרים או מנהל קריאייטיב רואים לנכון).

למרות שזה נפוץ ביותר בפריסות אתרים, עיצוב אתרים רספונסיבי יכול להיות הרבה מעבר לפריסות. מושג בעיקר באמצעות קוד המכונה שאילתות מדיה (עיין במאמר שלי The Media Query), עיצוב אתרים רספונסיבי מאפשר לך לייצר דפי אינטרנט שאינם תלויים באזור הניתן לצפייה.

דוגמאות למקרה לעיצוב אתרים רספונסיבי

דוגמא לשימוש טוב לכך תהיה במקרה של אתר המותאם להתאמה למכשירים ניידים כמו גם למחשבים שולחניים, כאשר הקישורים בתפריט העליון יהיו ממוקמים יותר ברשימה אנכית, ולא בסרגל אופקי. ברחבי. פרט מסוג זה נתמך על ידי עיצוב אתרים רספונסיבי.

אם יש לך רשת בפריסה שבה 10 תמונות ממוזערות משתלבות יפה על גבי צג מחשב שולחני רגיל, התמונות הממוזערות האלה יצטרכו להיות קטנות נוראיות כדי להתאים אותן 10 על גבי iPad או iPhone. עם עיצוב רספונסיבי תוכלו לשנות אותו כך שאם רוחב המכשיר קצר כמו אייפד, הוא מציב רק 7 תמונות ממוזערות. ואז, אולי 4 עבור אייפון.

הרבה טפסים ליצירת קשר עם אתרים מלווים באזור סרגל צד (או שניים) למטרות מכירה ומטרות אחרות. זה נהדר עבור מחשב שולחני, אבל בטלפון חכם, כברירת מחדל, הטופס וסרגל הצד שניהם מכווצים קטנים מכדי לקרוא. עם עיצוב אתרים רספונסיבי ניתן ליצור את הטופס למילוי המסך ולסתר את סרגל הצד, להציב אותו מתחת, "להחליף" אותו בגרסה קטנה יותר עם אותה הודעה, כמעט הכל אפשרי.

עיצוב אתרים רספונסיבי לעומת פריסות נוזליות

במשך תקופה ארוכה היו פריסות של דפי אינטרנט המתגדלים לגודל (בדרך כלל לרוחב, ספציפית) של חלון הדפדפנים, המכונים פריסות נוזליות. אלה עדיין בשימוש כיום, אם כי מעולם לא היו נפוצים כמו הפריסה הקבועה האופיינית שתמצאו ברוב האתרים (כאשר הפריסה נשארת זהה, ללא קשר לרוחב האזור הניתן לצפייה). פריסות נוזליות משמשות בדרך כלל למכשירים ניידים, מכיוון שניתן לסמוך עליהם כך שיתאימו לכל גודל מסך נייד. סוג זה של פריסה נשמר בדרך כלל פשוט מאוד, כמו רשת תמונות ממוזערות או רשימת כפתורים. אבל אם לוקחים את אותה פריסה ומאפשרים לה לרוחב את צג שולחן העבודה, לרוב הוא נמצא דליל מדי, מתוח מדי או שהכל גדול מדי.

עיצוב אתרים רספונסיבי כולל ניצול פריסות נוזליות וקבועות כאחד, כדי להתאים לכל גדלי המסך.

פורסם על ידי Joe Rhoney
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?