האם אני זקוק לעיצוב אתרים רספונסיבי לאתר שלי?

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

המושג "עיצוב אתרים רספונסיבי" מתייחס לאתרים שמשנים ומתאימים את מראהם לצפייה אופטימלית בכל גדלי המסך, טאבלטים, סמארטפונים, אייפודים, מדליקים יחד עם מסכי מחשב שולחני ונייד. מדי פעם, בתעשיית האמנות הדיגיטלית קוראים לזה "עיצוב נוזלי", "עיצוב אתרים אדפטיבי" או "RWD". אתרים שאינם מגיבים אינם משתנים כך שיתאימו לגדלי מסך שונים, מה שאומר שהם יכולים להיות קשים לניווט ומבט על מכשירים קטנים יותר.

מכירות המחשבים השולחניים עברו כבר על ידי מכירות הסלולר, ורוב מקורות החינוך למדיה הדיגיטלית צופים כי השימוש ברשת הסלולרית יעקוף את השימוש בשולחן העבודה עד שנת 2014. לפיכך, נראה שרק הגיוני כי חיפוש בשולחן העבודה יעקוף גם באמצעות חיפוש סלולרי בקרוב. שישים אחוז ממשתמשי האינטרנט טוענים כי הם נוטים יותר לקנות מאתרים המותאמים לנייד. לכן, לעסקים התלויים בקידום אתרים יהיה הרבה מאוד תחושה להתחיל את המעבר לעבר אתרים ידידותיים לניידים, ועיצוב אתרים רספונסיבי במיוחד. במיוחד כאשר עדכוני האלגוריתם החדשים של גוגל זועפים כעת באתרים נפרדים לנייד בלבד. כאלה עם a.mobi בכתובת האתר. יותר ויותר, אתרים חדשים נבנים בשיטות עיצוב רספונסיביות למיגור הדרישה לאתרים סלולריים עצמאיים. כמו כן, החלטה זו משפרת באופן דרמטי את חווית המשתמש. זה מוביל ליותר אינטראקציה ומכירות עם לקוחות, מכיוון שלקוחות פוטנציאליים אינם מנוכרים על ידי טקסט זעיר וניווט קשה.

כדי לגרום לעיצובים רספונסיביים לעבוד, נעשה שימוש בשאילתת מדיה כדי לקבוע את גודל המסך ממנו נכנס האתר. התסריט יכול לזהות את כל המכשירים, בין אם הם טאבלטים, מחשבים ניידים או סמארטפונים. לאחר מכן, הוא משתמש ב- CSS כדי להציג את האתר בפורמט מתאים. ניתן לשנות גודל של תמונות בהתאם כך שיתאימו למסכים קטנים יותר. הטקסט נעשה גדול יותר והתפריטים יכולים לעבור למגוון פורמטים נפתחים שונים, בניגוד לתצוגה האופקית הרגילה בעיקר.

היתרונות של שימוש בסוג זה של עיצוב, לעומת הגדרת גרסה סלולרית של האתר שלך הנפרדת לחלוטין מהאתר המקורי שלך, ניכרים לעין. בכל פעם שתעדכן את האתר שלך, הוא יעודכן לכל מכשיר ויוצג כהלכה בכל מסך. עליכם לעדכן רק במיקום אחד, כאשר עם אתר סלולרי נפרד ידרוש מיקום נפרד שדורש עדכון גם כן. לעתים קרובות, ניתן לגשת לאתרים שלך מטאבלט. אם יש לך שני אתרים נפרדים, גרסה ניידת וגרסת שולחן עבודה, מישהו יכול לנחש איזו גרסה של משתמשי לוח האתר יראו. עם עיצוב רספונסיבי אתה יכול לשלוט (בעיקר) במה שכל גודל המסך יצפה.

כמה חברות מספקות גם עיצוב נוזלי וגם עיצוב סלולרי לאתרים. עם זאת, שיטות ה- RWD משתפרות כל הזמן, כך שנראה כי אין טעם להקים אתר סלולרי עצמאי. הפעם היחידה בה תרצה לאתר נפרד תהיה אם אתה מעדיף לפרסם באופן שונה למשתמשי מחשב נייד או שולחן עבודה, בהשוואה לאופן שבו תפרסם

למשתמשים ניידים. לדוגמה, חברת מזון מהיר עשויה לרצות לכוון לאנשים בדרכים עם הצעה מיוחדת מיידית, אך להציג את המבצעים והתפריטים הקרובים שלהם למשתמשי המחשבים הניידים. עם זאת, במקרים רבים, אתר יתן מענה לכל המשתמשים באופן זהה, ולכן עיצוב רספונסיבי הוא האופציה המועדפת.

בעתיד המתקרב במהירות, על כל אתרי האינטרנט להיות בעלי עיצובים רספונסיביים, מכיוון שהמשתמשים יצפו לכך. לכן, בעוד כמה שנים, עסקים שבונים אתרים שאינם מגיבים יצטרכו לשלם עבור אתר חדש כדי לפצות על המשתמשים בחוסר באתר שלהם. כתוצאה מכך, לפני שמתחילים בפרויקטים חדשים לעיצוב אתרים, מומלץ ללמוד יותר על העלות והיתרונות של עיצובים אדפטיביים.

פורסם על ידי Jordan Larkin
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?