אמנות וקטורית Techinque

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

אמנות וקטורית היא טכניקה, שמשמעותה אמנות שנוצרה באמצעות תוכניות מבוססות וקטור. אמנות וקטורית משתמשת בעצם בנקודות, קווים וקימורים. תוכניות וקטורות מביאות את הקשר בין אלמנטים אלה. זה מאפשר לתמונות שנוצרו לשנות את קנה המידה שלהן מבלי לאבד את האיכות או לפיקסלים. לשם השוואה, פיקסלים מאבדים איכות כאשר הם מורמים מעל 100% מגודלם.

תוכניות וקטור פופולריות הן Illustrator, Freehand, Corel Draw ו- Flash. כמעט כל מה שנוצר עם תוכניות אלה נחשב לעבודה וקטורית. אני אומר "כמעט" כי יש יוצאים מן הכלל לכל כלל. אם עבודת הווקטור שלך משלבת תמונות וקטוריות עם תמונות רסטר, אני חושש שהיא כבר לא יצירה וקטורית (וכתוצאה מכך אינה שייכת לגלריית הווקטור).

לדוגמא: כדי לסיים את העבודה הווקטורית שלך, אתה חושב שעבודה שלך חסרה משהו, ושמת אותה בפוטושופ כדי להעניק לה מרקם קטן ומנסה להשלים אותה יותר. באותו רגע זה כבר לא יצירה וקטורית, וכדאי להעלות אותה ל"אמנות דיגיטלית> מעורב מדיה ". באותו אופן, אם אתה לוקח את המרקם הרסטר ושם אותו באילוסטרייטור על ידי יישום סגנון שכבה, וגם זה לא יהיה עבודה וקטורית.

מכיוון שלא ניתן להגדיל את המרקם הזה ביותר מ- 100%, הוא הופך את הווקטור שלך לבלתי שימושי מבחינה טכנית לאחר תמונות רסטר בגודל המקורי. אל תחשוב אפילו שאתה לא יכול להוסיף טקסטורות לעבודה הווקטורית שלך. רבות מתוכניות אלה מצוידות בדוגמאות של תבניות מפורטות, מכחולים עם מרקמים, אפילו עם "Live Trace", אשר כשמו כן הוא עוקב אחר תמונות רסטר וממיר אותן לגרפיקה וקטורית.

חוזר ומוודא שאין בלבול, הנה רשימה עם תוכניות הנחשבות בדרך כלל כמבוססות על סריקה: פוטושופ, פיינטר, MS Paint ואלטרנטיבה חינמית נהדרת, Gimp. ביסודו של דבר, כל מה שנוצר עם תוכנית זו נחשב לתמונת רסטר. כמה מתוכניות אלה מסוגלות ליצור תמונות עם נקודות, קווים וקימורים, בדיוק כמו שתוכנית וקטורית הייתה עושה.

אותו פוטושופ יכול ליצור תמונות על בסיס וקטורים, אולם בדרך כלל הן נחשבות ל"ווקסל "מכיוון שאמני הווקסל בדרך כלל כוללים משיכות מכחול על תמונותיהם (לשיער וכו ').

אפרופו מברשות. רק בגלל שהורדת והתקנת קבוצה של מברשות לפוטושופ (או כל תוכנית תמונת רסטר אחרת) שכותרתה המילה "וקטור", זה לא אומר שהעבודה שלך היא וקטורית. מברשות אלו מגיעות בגדלים שונים, ולא משנה באיזו רזולוציה תחיל אותן, לעולם אי אפשר להגדיל אותן מעל 100% מגודלן מבלי לאבד את האיכות.

במילים פשוטות, וקטור הוא לא סגנון כמו אנימה, אבל הוא מדיום כמו פחם. לשאול איך נראית אמנות וקטורית זה כמו לשאול איך נראים ציורי שמן. זה עשוי להידמות לרמברנדט, לפיקאסו, או לצבוע באצבעותיו של תלמיד כיתה ה '.

פורסם על ידי Kat Egerton
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?