אירוח אתרים – השוואה מהירה בין מערכות הפעלה שונות

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

מחפש אירוח אתרים משתלם ואמין? בשוק כיום, שתי האפשרויות הפופולריות ביותר שייכות לשרתי לינוקס ולשרתי Windows.

לינוקס וחלונות הן שתי מערכות הפעלה שונות מאוד. לינוקס היא קוד פתוח לחלוטין, ומפותחת על ידי קבוצה ייעודית גבוהה של מפתחים. לעומת זאת, חלונות היא מערכת הפעלה מסחרית שפותחה על ידי ענקית התוכנה מיקרוסופט. מסיבה זו, אתה יכול לצפות שעלויות התפעול עבור שני מערכות הפעלה אלה יהיו שונות מאוד.

לינוקס, בהיותה קוד פתוח, זמינה בחינם לחברות האירוח. לכן, השרתים זולים יחסית וקל להתקנה. החיסכון מועבר לאחר מכן לצרכנים.

באשר לשרתי Windows, מכיוון שחברות אירוח צריכות לשלם אגרות רישיון לשימוש בתוכנה, חלק מהעלות הזו מועברת גם לצרכן. עם זאת, בשנים האחרונות, עקב הורדה דרסטית של עלויות התוכנה והחומרה, מחירי שרתי Windows מתומחרים כעת גם כן. המחירים בדרך כלל רק מעט גבוהים יותר בהשוואה לשרתי לינוקס.

לפיכך, כאשר שוקלים על איזה סוג של שרת להירשם, השיקול העיקרי לא צריך להיות עלות. התכונות והמשאבים הזמינים צריכים להיות הדאגה העיקרית שלך.

כיום, רוב הסקריפטים מפותחים ב- PHP או ASP.NET. PHP היא שפת תכנות שפותחה במיוחד עבור שרתי לינוקס. למרות שניתן להתקין סקריפטים כאלה גם בסביבת Windows, חלק מהתכונות עדיין אינן נתמכות. עדיף לארח סקריפטים של PHP בסביבת לינוקס.

ASP.NET היא שפת תכנות שפותחה על ידי מיקרוסופט. היתרון העיקרי לשימוש ב- .NET הוא שהפיתוח מהיר מאוד. עם זאת, כל השפה תלויה במסגרת התכנות של מיקרוסופט. אם יש באג, תצטרך לחכות לעדכון. מאתגר יותר עבור מפתח לנסות למצוא פיתרון.

מפתחים רבים מעדיפים לעבוד עם PHP מכיוון שכל מה שהם צריכים זה פנקס האמון שלהם. הם יכולים לכתוב קוד מהיסוד ללא צורך בהתקנת תוכנה נוספת. חוץ מזה תוכנות פופולריות רבות כמו וורדפרס נכתבות ב- PHP. הקוד עבור תוכנה כזו זמין לכל אחד ואחת לשנות ולהתפתח מאז קוד פתוח. מי שנוח עם PHP יכול בקלות לשדרג ולשנות את התוכנה כך שתתאים לצרכים שלהם.

נראה ששרתי לינוקס מנצחים במירוץ. יותר ויותר מנהלי אתרים ומפתחים עוברים ללינוקס בגלל החיסכון העצום בעלויות.

מבחינת אירוח, נסה לחשוב לטווח ארוך. האם תחווה צמיחה מהירה? האם הבחירה שלך בפלטפורמה תוכל להתמודד עם צמיחה זו? אילו משאבים פנימיים יש לך לעבודה בסביבת לינוקס של חלונות?

למרבה המזל, לא חסרים מפתחי PHP ו- .NET בשוק. אתה יכול בקלות לשכור פרילנסרים או מפתחים במשרה מלאה כדי להתקין את האתר שלך עבורך.

אם כבר מרגישים בנוח בסביבה אחת, אז אולי לעבוד באותה סביבה יכול לעזור להפחית את זמן הפיתוח. עם זאת, אם אתה מתחיל מאפס, PHP תהיה שפת התכנות המומלצת להרים.

פורסם על ידי Darren W Chow
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?