אבטחת CMS האינטרנט שלך: שיטות עבודה מומלצות

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

האינטרנט הפך להיות הכרחי יותר עבור האנשים של ימינו מכיוון שהם יכולים למצוא כאן מידע מגוון במהירות. ובגלל דרישה זו, ישנם למעלה ממיליארד אתרים קיימים וזה גדל באופן אקספוננציאלי מדי שנה. מערכת ניהול CMS או ניהול תוכן מהווה חלק חשוב בפיתוח אתרים ולמעלה משליש מכל אתרי האינטרנט מופעלים על ידי ארבע פלטפורמות CMS עיקריות שהן: WordPress, Magento, Drupal ו- Joomla. הפופולריות של פלטפורמות CMS אלה היא שכולן מציעות גורמים מושכים ומתמקדות בחוויית משתמש, נגישות והצלחה בשווקים. אבל בעיה אחת עיקרית שמתרחשת ממש לצד פלטפורמות CMS אלה היא האיום על אבטחת הסייבר.

מדוע פלטפורמות CMS ממוקדות לעיתים קרובות על ידי פושעי סייבר?

פלטפורמות CMS פגיעות יותר מטבען מכיוון שהן מבוססות על מסגרות קוד פתוח וסביבות פיתוח משותפות כאלה מציעות יתרונות רבים, אך מצד שני יש לה גם כמה פגמים הנובעים מחוסר האחריות. מכיוון שאין דמי רישיון, איש אינו לוקח את האחריות לבעיות אפשריות כמו בעיות אבטחה. כעת פגיעות אבטחה אלה עובדות על ידי חוקרי אבטחה וקהילת ההאקר. ועם גישה מנהלתית, האקרים יכולים לגרום לכל סוג של נזק שנובע מהשחתת האתר לשימוש בו להפצת תוכנות זדוניות וזה גורם לאתר לרשימה השחורה בגוגל ובמנועי חיפוש גדולים אחרים.

כיצד להגן על אתר ה- CMS שלך?

אמנם הטקטיקות והיכולות של ההאקרים מתפתחות ללא הרף, אך ישנם טיפים חשובים שיכולים לעזור לך להגן על אתר ה- CMS שלך מפני התקפות אבטחה:

באמצעות חומת אש של יישום אינטרנט: המשתמשים יכולים לבחור ב- WAF המגן על האתר באופן אוטומטי מפני נקודות תורפה של CMS. זהו מוצר אבטחה כיתה ארגונית הזמין כתוסף שרת, מכשיר או אפילו באבטחה מבוססת ענן כמודל שירות.

מודל CIA: מודל ה- CIA משמש כמדריך להבטחת אבטחת המידע בארגון. מערך הכללים מגביל את הגישה למידע, מוודא שהמידע מדויק ואמין. על מנת לעמוד בקנה אחד עם מודל ה- CIA, חשוב שהארגונים יתחשבו בהפצת המידע. CMS מייצג מידע פנימי וחיצוני כאחד ולכן חשוב להתייחס ברצינות לאבטחת המערכת ולמנוע אובדן נתונים ומניפולציה שלה.

באמצעות יישומי פלאגין במשורה: ל- CMS יש מגוון רחב של תוספים והיתרונות שהם מפיקים מההרחבות המגוונות נותנים למשתמשים את ההזדמנות להתאים ולהשתמש בתכונות שאינן קיימות בחבילה המקורית. זה הופך אותו לפגיע יותר והאקרים מוצאים יותר מרחב כניסה. לכן, חשוב מאוד לברר את הדרישות המדויקות שלך ולהשתמש רק בתוספים הדרושים ולמנוע שימוש בתוספים חיצוניים מיותרים. תשומת לב רבה לביקורות ולהמלצות מקהילת CMS ולא להוריד את כל התוספים החדשים יכולה להציל את אתר CMS שלך מפני התקפות אבטחה.

הערכה וטיפול בסיכונים: כאשר מדובר על אבטחת האתר שלך, זה משחק. האקרים ינסו לברר את הפרצות בתוכנה ומפתחים ינסו לתקן את התיקון בהקדם האפשרי. הערכת סיכונים מסייעת לאנשי המקצוע בתחום האבטחה לזהות את האירועים העלולים להתרחש ולפגוע בנכסי החברה. הדוחות המפורטים מסייעים למפתחים לשמור על אתר CMS מפני התקפות פוטנציאליות. שימוש בכלים כמו סורקי פגיעות מאפשר למנהלים למצוא את ההיבטים החלשים ביותר ואז לחזק את מערכת האבטחה. זה מצמצם את הנזק שנגרם על ידי כל הפרה, ויש ליישמו כחלק מתוכנית התאוששות מאסון. גיבוי קבוע של האתר ובסיס הנתונים שלו הוא גם משימה חשובה לביצוע.

פורסם על ידי Prince N
אין לנו אחריות על המידע בפוסט זה

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

ניסיון טקסט נגלל

5 (2) רב טקסט בוורדפרס מתני' מאימתי קורין את שמע בערבין. משעה שהכהנים נכנסים לאכול בתרומתן עד סוף האשמורה הראשונה דברי ר' אליעזר. וחכמים אומרים

מעצבים עם אלמנטור: תפריט וואן פייג'

5 (1) בסרטון הזה נראה איך לעצב תפריט צד דביק באתר וואן פייג' עם אלמנטור (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה

16 שינוי צבעי ברירת המחדל של אלמנטור

0 (0) (תוכן זה מוגש כאן מתוך אתר יוטיוב והזכויות שמורות למעלה ההרצאה ליוטיוב) כמה שימושי היה הפוסט? לחץ על כוכב כדי לדרג אותו! שלח

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

X
wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?