כמה קרובים אנו למצוא תרופה לקורונה?

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
0
(0)

ליהוי ידוע: כל המאמר מהוה רק מידע לכאורה ואינו מהוה פתרון ודאי או אפשרי לקורונה. כמו כן יתכנו שנפלו אי דיוקים בתרגום.

תרגום מאנגלית (המאמר המקורי פורסם בתאריך 2020.4.14)

במרוץ למציאת תרופה לנגיף קורונה, מדענים מכל העולם מתכנסים ומנסים למצוא תרופה או טיפול ספציפי לקורונה. איזו התקדמות הם עשו עד כה?

חוקרים ברחבי העולם מעוניינים למצוא תרופה לנגיף הקורונה החדש שהרג רבים מאז שפרץ בסוף השנה שעברה. הקרב הוא למצוא חיסון שיגרום לנו להחסן מפני 2-CoV-Sars, הוירוס הגורם לקורונה. אבל זה יכול לקחת זמן – בין שנה ל 18 חודשים. יהיה קשה מאוד לעולם להישאר סגור כל כך הרבה זמן. אולם הרבה יכול להשתנות אם בינתיים המדענים יגלו תרופה או טיפול ספציפי לקורונה. שיתוף פעולה עולמי בקנה אחד עם השאיפה עד כה בין סין, ארה"ב ואירופה החלו כולם במחקרים קליניים לחיסון נגד וירוס. אך המאמץ העולמי מודגש על ידי התחרות העזה בין מדינות וחברות להיות הראשונות שלא רק זוכות לשבחים המדעיים, הפטנטים וההכנסות, אלא גם הראשונות להבטיח חיסון לטובת הביטחון הלאומי.

על אף שמדינות אלה הסכימו לשתף פעולה וחברות תרופות רבות מאגדות כוחות בכדי למצוא חיסון, אין כמעט שום הסכמה לגבי אופן ההתחלקות של חיסון מצליח עם שאר העולם.

סין: למעלה מאלף מדענים גויסו לעבודה על חיסון, כולל באקדמיה למדעי הרפואה הצבאית, שלפי הדיווחים פיתחה את מועמד החיסון המבטיח ביותר בסין ומחפש מתנדבים לניסויים. חברה סינית הציעה גם 3.133 מיליון דולר תמורת אחזקה ב- BioNTech, חברה גרמנית הפועלת לפיתוח חיסון.

ארה"ב:  כמה חברות מבוססות ארה"ב כבר פועלות בחזית פיתוח חיסון. אולם המאמצים האמריקניים הפילו על ידי הניסיונות לכאורה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לפתות את חברת CureVac, חברה גרמנית, לייצר את החיסון שלה על אדמת ארה"ב.

אירופה: ניסיון ההשתלטות על CureVac הניע את הנציבות האירופית לשעבד עוד 85 מיליון דולר לחברה, נכס אסטרטגי לאזור במהלך משבר זה. יוזמות הקואליציה למוכנות למגיפה, ארגון בינלאומי המממן מחקר חיסונים, ממומן ברובו על ידי מדינות אירופה. אך כל השותפים בקואליציה נדרשים להבטיח גישה שוויונית. הקואליציה מממנת מחקר על 8 מועמדים לחיסונים.

אם מדינות יגידו, 'בואי, בוא ננסה לנעול את היצע כדי שנוכל להגן על האוכלוסיות שלנו', אז זה יכול להיות אתגר להביא את החיסון למקומות שבהם הוא יכול לעשות את ההבדל האפידמיולוגי ביותר.

איפה הודו עומדת: Cipla, התרופה המבוססת על מומבאי, המכילה פורטפוליו חזק של תרופות נשימתיות, נוגדות שפעת ו- HIV – המשמשות לטיפול בחולי קורונה – הצליחו להעלות את המאמצים לבוא עם תרופה חדשה לנגיף קורונה..  החברה מפיצה את התרופה נגד דלקתיות של רוש בהודו (רוש יוזמת ניסויים כדי לבדוק את יעילותה בטיפול בחולים עם דלקת ריאות קשה מסוג קורונה).

מקדם צ'יפלה, יוסף חמיד, אמר ל- TOI": יש לנו מגוון רחב בפורטפוליו שלנו – אנחנו לא יודעים איזה רפואה / שילוב יעבוד. לפי שיקול דעתו של הרופא".

יש סיבה שכל שיעול והתעטשות בסביבתנו מדאיגים אותנו – אין עדיין מרפא לווירוס הקורונה. ניתן לטפל בקלות בזיהומים שכיחים כמו הצטננות או כאב גרון בתרופות, אך זה לא המקרה לקורונה.

להלן כמה תרופות שאולי יכולות לטפל בקרוב בחולים ואולי להביא למנוחת דעתם של הבריאים.

  1. פאביפירהביר.

סוג: חברה אנטי-ויראלית:  Fujifilm פיתוח

שלב פיתוח: לא מאושר לשימוש נרחב. הוא שימש לטיפול בשפעת קודם לכן.

הקבוצה היפנית בדקה את התרופה הזו על 340 חולים בקורונה ומצאה שזה טיפול יעיל ובטוח. חולים שקיבלו את התרופה נבדקו כנגיף לנגיף לאחר חציון של ארבעה ימים ו- %91 מהמטופלים הראו שיפור במצבי הריאות. רופאים ביפן משתמשים בזה בכדי לטפל במקרים קלים עד בינוניים אך לא ברור עד כמה התרופה יעילה למקרים חמורים. ממשלת יפן לא אישרה אותו לשימוש נרחב.

  1. סוג אקטמרה

חברה אנטי דלקתית

שלב פיתוח רוש:  ניסויים בשלב 3. בעבר שימש לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית, סוג של טיפול אנטי דלקתי שפותח על ידי חברה שוויצרית, הוא מכסה את הקולטנים על משטחי התא לאינטרלוקין -6, מולקולה המסייעת לדלקת במהלך זיהום. סין אושרה על ידי טיפול בקורונה.

מנהל המזון והתרופות האמריקני אישר לניסויים בשלב 3 עם 330 חולים להעריך את בטיחותו.

אקטמרה של רוש, שאושרה לראשונה על ידי ה- FDA האמריקני בשנת 2010 לדלקת מפרקים שגרונית, יכולה לשמש כעת לטיפול בחולי קורונה רציניים עם נזק לריאות.

אקטמרה של רוש, שאושרה לראשונה על ידי ה- FDA האמריקני בשנת 2010 לדלקת מפרקים שגרונית, יכולה לשמש כעת לטיפול בחולי קורונהוס רציניים עם נזק לריאות.

  1. סוג כלורוקין:

שלב התפתחות אנטי-ויראלית:  בניסוי, ששימש בעבר לטיפול במלריה

כלורוקין, שפותח לראשונה בשנת 1934, מסייע במניעת כניסת נגיפים לתאים בריאים ולהתרבות בתוכם. זוהי תרופת מלריה זולה ובטוחה – בהודו יש מלאי מספיק של כלורוקין – שדווח כי היא מועילה

בטיפול בקורונה. החוקרים מנסים זאת בסין ומחכים לתוצאות.

  1. סוג Remdesivir.

החברה האנטי-ויראלית:  מדעי הגלעד

שלב פיתוח: בניסויים אנושיים

Remdesivir פותחה במקור על ידי חברה אמריקאית למלחמה באבולה. בדיקות מוקדמות הראו כי זה יכול גם לחסום את ההתרבות של וירוס הקורנו. חמישה מחקרים קליניים נמשכים עם  1000 חולי קורונה ברחבי העולם ותוצאות הבדיקה צפויות באמצע עד סוף אפריל.

Interferon alfa-2b. 5

סוג:

חברה אנטי-ויראלית:  Changheber

שלב התפתחות: שימש בעבר לטיפול בדנגה, דלקת קרום המוח. בין 30 תרופות שאושרו על ידי סין לטיפול בקורונה. סוג זה של תרופה פותח לראשונה בקובה בשנת 1981 לטיפול בדנגה ומאז נעשה שימוש חוזר ונלחם בכדי להילחם במחלות נגיפיות מרובות. זה בין 30 התרופות שאושרו על ידי סין לטיפול בקורונה.

  1. סוג Kzzara.

שלב התפתחות אנטי דלקתית:  pharamceuticals Regeneron ו- Sanofi ששימשו בעבר לטיפול בדלקת מפרקים שגרונית. במאמץ אמריקני-צרפתי, החברות מתוכננות לבחון את Kevzara בקרב 400 חולים בארה"ב בניסויים בשלב 2 ו -3.

חיסונים אלו יכולים לשמור על ביטחון של אנשים

יש סיכוי טוב שחיסון יגרום לאנשים בריאים להיות חסינים מפני נגיף הקורונה, לפחות בטווח הקצר. חיסון יהיה חיוני אם יש גל נוסף של וירוס קורונה או שהמחלה הופכת לעונתית. מבט על שני חיסונים

מבטיחים בעבודות

mRNA-1273. 1

חברה: טיפול תרופתי במודרן

שלב בניסויים בבני אדם: 42 יום בלבד לאחר שנמצא הקוד הגנטי של נגיף הקורנו, יצר מודרנה האמריקני מועמד לחיסון. ניסויי שלב 1 עם 45 חולים בריאים הוכיחו כמוצלחים לעזור לגוף לייצר נוגדנים כנגד הנגיף. לא סביר שהוא יהיה מוכן לעוד שנה.

Ad5-nCoV חברת. 2

שלב Biologics Cansino:  בניסויים בבני אדם

CanSino מבוססת סין בונה חיסון המשלב את הקוד הגנטי של נגיף הקורנו עם וירוס לא מזיק כדי לסייע בייצור נוגדנים. הרשויות הסיניות אישרו את משפטיה.

על פי הגשת הבורסה, התרופה תשמש כעת לבדיקה

מספר מועמדים נוספים לחיסון נמצאים בשלב הפרה-קליני לפני ניסויים בבני אדם. ביניהם ניתן למנות את CureVac ו- BioNTech, נושאי ניסיון להשתלטות לאחרונה. הפירמה האמריקאית אינוביו

מחזירה מחדש את החיסון נגד Mers לטיפול בקורונה. זה בשלב 2 של ניסויים בבני אדם. כמה חברות מאגדות כוחות כמו סנופי צרפת, אלי לילי וג'ונסון וג'ונסון בארה"ב, רוש בשוויץ וטקדה ביפן

מתאחדות. פייזר מבוסס ארה"ב עובד עם BioNTech. נובבקס בארה"ב קיבלה מענק לשיתוף פעולה עם אוניברסיטת אוקספורד.

שלושה סוגים של טיפולי וירוס

אנטי-וירוסים קורונה: אנטי-וירוסים מנסים למנוע את ההתרבות של הנגיף על ידי תקיפת המכונות החוטפת תאים ומאלץ אותם לשכפל את הגנום של הנגיף נוגדנים / חיסונים. מספר החיסונים נגד וירוס הקורונה הנמצא כעת בפיתוח מכוונים לחלבון על פני הנגיף הנקרא "ספייק", המסייע לו להתפרץ לתאים. חיסון יאמן את הגוף להכיר ולהשמיד את החלבון הספציפי בדוקר.

נוגדי דלקת:  נגיף הקורונה החדש אינו משמיד תאים, אך מגביר יתר על המידה את התגובה הדלקתית של מערכת החיסון. נוגדי דלקת מכוונים למולקולות הגורמות לדלקת.

האם מחשב-על יכול להחזיק את התשובה?

כאשר מרס פגע בשנת 2012 או במהלך התפרצות סרס שני עשורים אחורה, הטכנולוגיה לא הייתה כפי שהיא היום. כעת מחשבי-על ובינה מלאכותית עוזרים לחוקרים להילחם במגיפה. חוקרים בארצות הברית הזמינו את הפסגה של יב"מ, מחשב העל המהיר בעולם, לזהות תרכובות שעשויות להיות יעילות במניעת נגיף קורונה להדביק אנשים. הפסגה, שהיא חזקה פי מיליון מהמחשב הנייד המהיר ביותר,

העבירה הדמיות של 8000 תרכובות האינטראקציות עם חלבון הדוקרן של הנגיף כדי למצוא את אלה שהגבילו בצורה הטובה ביותר את יכולתו של הנגיף לפלוש לתאים. מחשב העל מצא 77 תרכובות פוטנציאליות. השלב הבא הוא להפעיל יותר הדמיות לפני שמבצעים בפועל ניסויים עם תרכובת זו.

מדוע זיהומים נגיפיים יכולים להיות קשים לטיפול?

ברוב הנגיפים מורכבים משלושה אבני בניין עיקריות: RNA, חלבונים וליפידים. נגיף הוא טפיל – על מנת לשרוד הוא צריך 'לחטוף' תא ולהשתמש במשאבים שלו בכדי להתרבות עד שתא התא המארח מת. לאחר מכן הוא מתפשט לתאים חדשים ומדביק אותם. אך המבנה הפשוט של נגיפים, המגוון הגדול בסביבה ויכולתם להשתנות במהירות מקשים על הטיפול בזיהומים נגיפיים.

 

מה אומר WHO?

ארגון הבריאות העולמי עובד עם מדענים בכל רחבי העולם על לפחות 20 חיסונים שונים נגד נגיף קורונה, עם חלקם כבר בניסויים קליניים בזמן שיא – רק 60 יום לאחר רצף הגן. פקידי ארגון הבריאות העולמי הזהירו כי החיסונים עדיין רחוקים מלהיות זמינים לשימוש ציבורי.

"ההאצה של התהליך הזה באמת דרמטית באמת מבחינת מה שאנחנו מסוגלים לעשות, על בסיס עבודה שהתחילה עם SARS, שהתחילה עם MERS ועכשיו משמשת לקורונה ",ד"ר מריה ואן קרקהובה, המוביל הטכני של תוכנית החירום של ארגון הבריאות העולמי, אמר.

 

כמה שימושי היה הפוסט?

לחץ על כוכב כדי לדרג אותו!

דירוג ממוצע 0 / 5. ספירת קולות: 0

אין הצבעות עד כה! היה הראשון לדרג את הפוסט הזה.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

הצטרף לדיוור שלנו

קבל ראשון את העדכונים

פוסטים נוספים

כללי

Value True Story

0 (0) All the latest gaming news, recreation evaluations and trailers The go-to source for comic book and superhero film followers. To be coming by

כללי

Customized Essay Writing

0 (0) Do you have a special or important task that few regular writers can do? Then you?ve come to the right place as we

האם אתה רוצה להגביר את העסק שלך?

שמור על קשר

wpChatIcon
X

הוסף את שאלתך

האתר בבניה

הכניסה ליוצרים בלבד

כבר רשום?